نظام سلامت

ماندگاری ۴۹۰۰ متخصص در مناطق محروم، یکی از کارهای بزرگ وزارت بهداشت بود

دکتر حریرچی گفت: ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم و تحقق عدالت در دسترسی یکی از کارهای بزرگ وزارت بهداشت در برنامه طرح تحول سلامت بود.
به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی صبح امروز در گفتگوی تلفنی با شبکه رادیویی گفتگو با بیان اینکه تلاش ما هدایت نظام بهداشت و درمان به سمت کارآیی بیشتر، ارزان کردن خدمات و بهره وری بیشتر از منابع است، گفت: بر اساس بند ۶-۱۰ سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری سهم ما از درآمد ناخالص ملی باید از متوسط منطقه بیشتر باشد همچنین سهم دولت در تامین هزینه های بهداشت و درمان نیز باید از منطقه بیشتر باشد.
قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در ده سال گذشته ۸۲ درصد پرداختی از جیب مردم برای خدمات سرپایی و ۱۸درصد برای خدمات بستری یعنی حدود ۴ برابر بود که کمتر کشوری این وضعیت را دارد.
دکتر حریرچی با اشاره به اینکه در ۳۰ سال گذشته تمام متخصصین در مناطق محروم با ایجاد مطب های خصوصی که دولت تنها تعرفه دولتی را پوشش می داد و مابه التفاوت را باید مردم از جیب می پرداختند، حضور می یافتند گفت: در این خصوص ایجاد ساز و کاری مناسب برای ماندگاری ۴ هزار و ۹۰۰ متخصص در مناطق محروم یکی از کارهای بزرگ وزارت بهداشت بود که عدالت در دسترسی را محقق کرد.
وی در خصوص تحت پوشش بیمه قرار گرفتن مردم از منابع دولتی گفت: دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بیمه سلامت ایرانیان باید به دنبال روشهایی باشند که منابع مربوط به بیمه شدگان را تامین نمایند.
معاون کل وزارت بهداشت در پایان افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم که بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی وارد حوزه سلامت شوند چرا که اصرار وزیر بهداشت بر واقعی شدن تعرفه ها مطابق با قیمت تمام شده است تا بستر حضور بخش خصوصی را فراهم نماید که بتوان عقب ماندگی ها و کمبودها بویژه در تختهای بیمارستانی را جبران کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "ماندگاری ۴۹۰۰ متخصص در مناطق محروم، یکی از کارهای بزرگ وزارت بهداشت بود"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حذف طرح تخصص در سهمیه آزاد شدنی است
Guest

با این حجم تعداد متخصص ماندگار در مناطق محروم طرح تخصص برای سهمیه آزاد ها چه معنائی دارد؟

حسین
Guest

کار بزرگ وزارت بهداشت یا کار بزرگ پزشکان؟
زحمتشو کسای دیگه میکشن وزارتخونه پوزش رو میده.
خب کاری نداره از فردا پس از تلاش بسیار قانون تصویب کنین تمام پزشکان مادام العمر باید مناطق محروم کار کنن،بعدش هم جلو مردم پوزش رو بدید!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7