آموزشی دانشجویان

عرصه رقابت در حوزه آموزش پزشکی گسترده تر می شود

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی دکترسید حسن هاشمی  وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  گفت: روند خروج جوانان به سمت برخی کشورهایی که هیچ کیفیت آموزشی در بخش پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و حتی رشته‌های PHD ندارند، باید به طریقی کاهش یابد و پیشنهاد ما جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد فرصت‌های جدید برای ایجاد دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشورهای اطراف و یا داخل است.

دکتر هاشمی ادامه داد: زمانی تصور می‌شد آموزش پزشکی در کشور حاکمیتی و ویژه وزارت بهداشت است ولی این طور نیست اگر بخش خصوصی تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد با رعایت حداقل استانداردها می‌تواند در توسعه مراکز آموزشی پزشکی سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته باشد.
وزیر بهداشت گفت: دانشگاه آزاد نیز یکی از بخش‌های خصوصی است و دانشجویان را در برخی رشته‌های پزشکی تربیت می‌کند و این روند مورد تایید و حمایت وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی  قرار دارد.
دکتر هاشمی تصریح کرد: با ایجاد دانشگاه‌های خصوصی می‌توان عرصه رقابت در حوزه آموزش پزشکی را گسترده‌تر کرد که این امر در نهایت منجر به ارائه خدمات بهتر آموزش در حیطه پزشکی خواهد شد .

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7