دانش آموختگان

دبیر کمیسیون انجمن هاى علمى کشور: استقبال از توسعه تشکل های علمی به بالندگی دانش تخصصی رشته ها کمک می کند

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی کشور گفت: مجوز تشکیل انجمن علمی تغذیه ایران از سوی کمیسیون انجمنهای علمی گروه پزشکی صادر شده است و وظیفه ذاتی وزارت بهداشت ایجاب می کند تا با هموار کردن مسیر تشکیل انجمن های علمی راه فعالیت در یک حوزه تخصصی را هموارتر کند.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از وبدا، دکتر علیرضا استقامتی در گفت و گو با خبرنگار وبدا ضمن بیان این مطلب گفت: همه ما بر این امر واقفیم که توسعه و پیشرفت مستمر رشته‌ها و گرایش های علمی در حوزه پزشکی امری اجتناب ناپذیر است و به تبع آن گسترش تشکل های علمی مرتبط نیز یک ضرورت خواهد بود .

وی گفت: برای مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی جای تعجب است که در دنیای امروز چگونه ممکن است اعضای یک تشکل علمی نسبت به توسعه تشکل های علمی دیگر معترض باشند در حالیکه اساس و بنیاد تشکیل خود آن تشکل نیز توسعه دانش و ایجاد نیازهایی جدید در یک رشته تخصصی بوده است.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی کشور در ادامه گفت: بهر حال استراتژی و وظیفه ذاتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایجاب می کند تا با هموار کردن مسیر تشکیل انجمن های علمی راه فعالیت در یک حوزه تخصصی را هموارتر کند.

دکتر استقامی افزود: در این راستا، رعایت کلیه جوانب امر و قوانین موضوعه، همچنین اخذ نظر کلیه صاحبنظران مرتبط و اتخاذ بهترین تصمیمات و سیاست های نظام سلامت، مدنظر بوده و هست.

دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی کشور در ادامه گفت: بر این اساس تشکیل انجمن علمی تغذیه ایران که مسیر تقریبا دو ساله کارشناسی ضرورت تشکیل آن در کمیسیون انجمنهای علمی گروه پزشکی طی و نظر مثبت اکثریت قاطع افراد و تشکل های علمی مربوطه نیز اخذ شده است بعنوان یک ضرورت علمی و با اهداف و وظایفی کاملا متفاوت از سایر انجمنهای مربوط به رشته تغذیه تشخیص داده شده و مجوز آن از سوی کمیسیون انجمنهای علمی گروه پزشکی صادر شده است.

وی در پایان گفت: این وزارتخانه انتظار دارد فارغ‌التحصیلان و سرمایه های علمی کشور با استقبال از توسعه تشکل های علمی به بلوغ و بالندگی دانش تخصصی در رشته‌های مختلف کمک کرده و از رفتارهای به دور از شئونات یک جامعه فرهیخته پرهیز کنند

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7