دانش آموختگان

در هشت رشته کمبود متخصص داریم/ باید تعداد متخصصان تا سال ۱۴۰۴ دو برابر شود

معاون درمان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: درآمد ۷۵ درصد پزشکان متخصص و فوق تخصص شاغل در بیمارستانهای وزارت بهداشت کمتر از۲۰میلیون تومان و ۳۵ درصد مابقی کمتر از ۵ میلیون تومان است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما: دکتر آقاجانی معاون درمان با اشاره به کمبود متخصص درکشور و افزایش فعالیت و ساعت کاری متخصصان موجود برای جبران این کمبود افزود: حداقل تا سال ۱۴۰۴باید تعداد متخصصان ما دو برابر شود.

وی در پاسخ به شبهه کارانه صد میلیونی متخصص زنان و زایمانی که در منطقه صفر مرزی فعالیت داشته گفت: این متخصص تنها متخصص در آن منطقه است که به تنهایی روزانه تا ۱۵ زایمان داشته است .

معاون درمان وزیر بهداشت افزود :با فشار کاری بالا، این متخصص درخواست همکار دیگری هم داشت ، اما ما کمبود متخصص داریم ضمن اینکه ۲۲۰۰پزشک متخصص و فوق تخصص در مناطق محروم خدمت می کردند که بعد از طرح تحول به ۵۷۴۰ رسیده یعنی تقریبا دو و نیم برابر شده است، اما باز هم کمبود داریم.

دکتر اقاجانی افزود: از تعداد ۲۲۰۰ متخصص قبل از طرح تحول سلامت تنها ۵ درصد تمام وقت بودند و مابقی در بخش خصوصی فعالیت می کردند این درحالیست که متخصصانی که افزوده شده اند صددرصد به صورت تمام وقت با تعرفه دولتی و بدون هیچ فعالیتی در بخش خصوصی، ارائه خدمت می کنند.

دکتر اقاجانی افزود: در هشت رشته(جراحی مغز و اعصاب – زنان و زایمان – جراحی عمومی- ارتوپدی – بیهوشی- گوش و حلق و بینی و چشم)کمبود متخصص داریم که باید به سه برابر تعداد موجود برسد تا به کف استانداردهای جهانی برسیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

6 نظر برای مطلب "در هشت رشته کمبود متخصص داریم/ باید تعداد متخصصان تا سال ۱۴۰۴ دو برابر شود"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
پویان
Guest

جراحی عمومی وبیهوشی کمبود متخصص داریم؟؟؟؟؟!!!

نوروسرجری حدود 1% کل و چشم حدود2%!
Guest
“”” در هشت رشته(جراحی مغز و اعصاب – زنان و زایمان – جراحی عمومی- ارتوپدی – بیهوشی- گوش و حلق و بینی و چشم)کمبود متخصص داریم که باید به سه برابر تعداد موجود برسد تا به کف استانداردهای جهانی برسیم.””” خوب چرا کماکان ظرفیت نوروسرجری حدوداً زیر ۴۰ و چشم زیر ۱۰۰ نفر است؟ وقتی نیاز است چه معنا دارد چشم به زور ۵۰ ۶۰ تا بگیرد.۲%! یا از اون بدتر در کل پذیرش حدود ۳۵۰۰ نفری حدود ۳۵ نفر نوروسرجری.۱%! ارتوپدی در یک اقدام به جا به حدود ۲۵۰ نفر رسید(اگرچه هنوز کم است) ولی خوب چرا چشم یا… بیشتر
ناشناس
Guest

این دوتا واس ماس ینی کلا واس ماس

کاوه
Guest

اینا هفت تا رشته است نه هشت تا…! ماشاالله با این شمردنش

شاکی
Guest

بقیه شون میشن ۲۵ درصد، نه ۳۵ درصد!!!!

کاوه
Guest

چه عجب…!
ما فکر می کردیم در همه رشته ها کمبود وجود دارد بجز چشم…!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7