دانش آموختگان دانشجویان

موافقان تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دستیاری نامه نوشتند

به گزارش صدای پزشکان، پس از آنکه هفته ی گذشته مخالفان تاثیر سوابق تحصیلی در نامه ای به کمیسیون بهداشت به اعمال این سوابق در نتیجه ی آزمون دستیاری پزشکی اعتراض کردند، این بار نوبت موافقان این تاثیر بود تا بیانیه ای در حمایت از این تاثیر بنویسند. این جمع از پزشکان با تماس هایی که با صدای پزشکان داشتند خواستار انعکاس صدای خویش شدند. در بیانیه ی این جمع از پزشکان آمده است:

« آزمون پذیرش دستیاری ۹۵ طبق مصوبات هشتادمین جلسه شورای آموزش پزشکی و تخصص با تأثیر ۵% معدل دوره ی پزشکی و ۱۰% نمره آزمون پره اینترنی داوطلب که در موارد ۴ و ۵ بخش دوم آیین نامه آزمون که توسط تمام داوطلبان خوانده، تصدیق و توسط داوطلبین پذیرش شده برگزار گردید.
حال تعدادی از داوطلبان خواستار عدم تاثیر معدل و آزمون پره اینترنی در نتایج آزمون هستند، در پی اعتراض معترضین، نامه ای به کمسیون بهداشت و درمان مجلس مبنی بر عادلانه نبودن این ترتیب اثر ارائه داده اند.
طبق فرمایشات دکتر سید حسن امامی رضوی مبتنی بر عادلانه بودن تاثیر طبق محاسبات ریاضی و رتبه بندی مناطق و دانشگاه ها این اعتراض جنبه ای جز ایجاد اختلال در روند اعلام نتایج ندارد. »

آنها در انتهای بیانیه خود آورده اند که: « آیا می توان با اتکا به یک آزمون چهار ساعته در مورد توانایی داوطلب قضاوت کرد و سابقه حرفه ای و آموزشی وی را نادیده گرفت؟ » 

متن کامل ای بیانیه در آدرس زیز قابل دسترسی است:

بیانیه موافقان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

7 نظر برای مطلب "موافقان تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دستیاری نامه نوشتند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
عجب!به پیش کاروزی میتوان اعتماد ولی به دستیاری نه؟
Guest

من تعجبم از این است که گفته اند آیا میتوان بر آزمون ۴ ساعته اتکا کرد!؟
مگر آزمون پیش کارورزی ۴ ساعته نیست؟پس چه طور میتوان به آن اتکا کرد(اون هم بدون نمره منفی و قطبی) ولی به دستیاری ۴ ساعته سراسری بدون نمره منفی نمی توان اتکا کرد؟؟!

کاوه
Guest
متاسفانه شاهد این هستیم که گروهی از همکاران به جای تلاش بیشتر در امتحان دستیاری در فکر این هستند که جای شخص دیگری را بگیرند. مطمین هستم که خود شما به اصطلاح موافقان از نحوه ی بی اصول نمره دهی در دوران تحصیل با خبرید. این دوستان که اکثرا رتبه های سیصد تا هزار کسب کرده اند تنها این هدف را دارند که مثلا رتبه ی پانصد خود را یکصد کنند و برای رسیدن به این هدف حرف هایی میزنند که خود بر اشتباه بودن آن واقف هستند. متاسفم برای خودم که انسان برای رسیدن به شرایط سهل الوصول چه… بیشتر
متنی بدون استدلال!
Guest
با توجه به نظرسنجی همین سایت که جامعه آماری بسیار خوبی است بویژه برای این سایت (از حدود ۱۵۰۰ نفر ۱۳۰۰ مخالف تغییرات هستند که نزدیک به ۹۰% است!)به نظر میرسد که اکثریت مطلق مخالف این تاثیرات هستند و این نامه هم به نظرم کمی خنده آور و عجولانه نوشته شده شاید به این هدف که عنوان شود موافقانی هم هستند! مساله این است که هر تغییر از ۳ سال قبل اعلام رسمی شود(نه صرفا در مصاحبه ها و به طور ضمنی)به این صورت که از سال مثلا ۱۳۹۸ این سری تغییرات به امتحان اضافه میشود تا همگی آماده شوند.… بیشتر
کاوه
Guest

بنده نامه ی شما موافقان را خواندم.
به جز مقداری غلط املایی و اندکی غلط نگارشی و استدلالات بچه گانه مشکل دیگری نداشت…!
با تشکر

دکتر بهاری
Guest

بنده همیشه موافق اعمال سوابق تحصیلی بوده ام و به نظرم این کار نه تنها عادلانه و منطقی، بلکه ضروری ست. اما پرسش اینجاست که چگونه؟ با قطب بندی آزمون پیش کارورزی و عدم یکپارچگی روش نمره دهی حتی در سطوح درون کلاسی، معیار مقایسه چیست؟
شاید اجرای مجدد آزمون ها به صورت کشوری و همچنین ترازبندی نمرات دانشگاهی اولین قدم باشد

حسین
Guest

همه این تغییرات در راستای کاهش شفافیت آزمونه و اینکه در صورت تخلف و تقلب و فروش رتبه دستشون رو نشه؛ معدل،تاثیر پره،ضریب،مصاحبه.

مهم خیلی مهم
Guest

در شرایطی که تغییر حتی یک نمره چندین رتبه تغییر را به دنبال خواهد داشت پس این تاثیر ۱۵% که شاید چندین نمره به نفع یک نفر خواهد شد چگونه قابل هضم خواهد بود.به نوعی اصلا شاید رقابتی هم در کار نخواهد بود!
به نظرم اگر امسال اجرائی شود شاید سالهای بعد به مرور نقش آزمون صرفا به یک آزمون!تقلیل یابد.
هر چه هست به دلیل عدم اعلام از پیش این قضیه بهتر است برای چند سال کاملا مسکوت یا لغو شود

wpDiscuz
Powered by Themes24x7