دانشجویان

دیدار جمعی از دانشجویان نماینده تشکلهای دانشجویی با وزیر بهداشت

جمعی از دانشجویان نماینده تشکلهای دانشجویی عصر روز گذشته با وزیر بهداشت دیدارکردند. جلسه ای که از بعد از ظهر آغاز شد و تا ساعات ابتدایی روز یکشنبه ادامه داشت.

دانشجویان شرکت کننده در این مراسم از سراسر کشور و از پنج تشکل بسیج دانشجویی، جنبش عدالتخواه دانشجویان، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل و دفتر تحکیم وحدت حضور داشتند و به صورت شفاف، صمیمانه و بی پرده و البته با دیدی نقادانه به بیان نقطه نظرات خود پیرامون موضوعات مختلف کشور و حوزه سلامت پرداختند. وزیر بهداشت نیز مطابق معمول با صبوری به تمام صحبت ها گوش داد و پس از استماع کامل نظرات هر تشکل، به پاسخگویی این نقطه نظرات پرداخت.

از شروع جلسه تا اذان مغرب، چهار تشکل به بیان نظرات خود پرداختند و پذیرای سخنان دکتر هاشمی بودند. پس از نماز مغرب و عشا، وزیر و دانشجویان در کنار هم افطار کردند و سپس بخش دوم جلسه که تا آغازین ساعات بامداد یکشنبه ادامه یافت آغاز شد.

یکی از دانشجویان درباره ادامه پیدا کردن دیدار و گفتگوی وزیر بهداشت و دانشجویان گفت: فقط مقام معظم رهبری پس از افطار هم سخنان دانشجویان را می شنوند و برای آنها احترام قائل هستند و خوشحالیم که شما نیز از ایشان تاسی کردید.تشکل های دانشجویی در این دیدار مجموعا بیش از ۹۰ دقیقه صحبت کردند و دکتر هاشمی در زمانی نزدیک به ۱۰۰ دقیقه  پاسخگوی پرسش های آنان بود.

از اصلی ترین محورهای سوالات دانشجویان عملکرد حوزه سلامت در دولت یازدهم، حوزه های فرهنگی و آموزشی در کشور و دانشگاه های علوم پزشکی، افشای فیش های حقوقی، عدالت آموزشی، وضعیت معیشت دانشجویان به ویژه رزیدنت ها و انترن ها، چالش های نظام سلامت و طرح تحول بود.

همچنین دانشجویان حاضر در این دیدار درباره وضعیت بودجه وزارت بهداشت، جایگاه ایران در سلامت دنیا و منطقه، اختلاط و موسیقی در دانشگاه ها، ارتباط مسئولان با دانشجویان، برگزاری اردوهای جهادی، اجرای سیاست افزایش جمعیت، منظم شدن دیدار دانشجویان با وزیر بهداشت و افزایش بودجه تشکل های دانشجویی پرسش هایی داشتند که مطرح کردند و دکتر هاشمی به طور مجزا به این پرسش ها پاسخ داد.

در پایان این دیدار مطابق معمول بازار گرفتن عکس های یادگاری دسته جمعی و سلفی با دکتر هاشمی داغ بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7