دیده بان سلامت

جزئیات اولین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی کیا رستمی

اولین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی مرحوم کیا رستمی در سازمان نظام پزشکی با حضور رئیس کل، مسئولین ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون انتظامی و دادستان سازمان نظام پزشکی، معاون حقوق بشر و بین الملل وزیر دادگستری، قائم مقام معاون انتظامی و قائم مقام دادستان انتظامی امروز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۴/۱۹ تشکیل گردید.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در این جلسه موارد زیر به ترتیب مورد بحث و بررسی قرار گرفت :

۱) ابتدائاً سیر مبسوط بیماری ایشان و اقدامات درمانی مربوطه توسط معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بصورت تفصیلی مطرح گردید.

۲) مقرر گردید در اسرع وقت اصل کلیه اوراق بالینی پرونده ایشان از بیمارستان جم و آراد که اخذ شده است در اختیار دادسرا و کمیته ویژه کارشناسی قرار گیرد.

۳) با توجه به سیر بالینی ایشان اعضای کمیسیون ویژه متشکل از اساتید مبرز در حوزه های تخصصی ذیربط به عنوان کارشناسان انتخاب گردیدند و قرار شد در اسرع وقت احکام افراد مزبور توسط رئیس کل صادر گردد.

۴) مقرر گردید به دلیل اهمیت پرونده بالینی ایشان در فرانسه از طریق سازمان نظام پزشکی فرانسه و سازوکارهای وزارت خارجه پرونده ایشان از فرانسه جهت تکمیل اقدامات کارشناسی اخذ گردد.

۵) پرونده بصورت ویژه و خارج از نوبت در دادسرای نظام پزشکی بررسی گردد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

11 نظر برای مطلب "جزئیات اولین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی کیا رستمی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
آرمین
Guest
واقعا متاسفام از این بابت که باید پرونده ایشون سریعتر و خارج از نوبت رسیدگی بشه، اینکه اقای کیارستمی انسان بزرگی بودند در اون شکی نیست اما این اقدام سریع در رسیدگی نوعی تبعیض در جامعه رو میرسونه و همچنین نشون از اغتشاش فکری مردم مرده پرست ما داره که احتمالا با جنگ رسانه ای عده ای بیمار تشنه ی خودنمایی”اذهان عمومی مشوش شده!” کسانی که تا دیروز حتی اقای کیارستمی رو نمیشناختن و حالا هر جایی میبینی یک جمله از ایشون رو نقل میکنن!! و فریاد وامصیبتا سر میدن! ضمنا خود بنده هم با توجه به بی علاقگی نسبت… بیشتر
amir
Guest

چه کسی گفته پزشکان مقصرند
این آقا هم هر کسی که میخاد باشه
پزشک قصور نمی کنه بلکه این بیمار هست که مقصر هست، اصلا شهرت این آقا باعث خلل در روند درمان شده
اصلا پزشکان مختارند هر جور دلشون میخاد درمان کنند و اگر خطایی هم کردند مردم حق اعتراض ندارند
اگر معترض اند به دکتر مراجعه نکنند

مصطفی
Guest

آبرو هر چی پزشکه بردی
بیچاره پزشکهای متعهدی که به خاطر رفتار امثال تو فحش می شنوند

دانشجو
Guest
اینا همش بازیه اینا از یه سال قبل به خاطر اختلاصایی که اقازاده ها داشتن پول نداشتن که پول کارانه پزشکا و هزینه طرح شکست خورده تهوع سلامت رو بدن برای همین می خوان یه بهانه ای پیدا کنن و کارانه ها رو قطع کنن و پزشک جماعت رو هم بکنن مثل کارمندا و یه حقوق بخور و نمیری بهشون بدن. از یه سال قبل دست زدن به جنگ روانی با پزشکا و می خوان پزشکا رو جلوی مردم بد نشون بدن. به این صورت اگر پزشکا اعتراضی هم بکنن توسط خود مردم سرکوب میشن. برای همینه این مدت انقدر… بیشتر
مصطفی
Guest

چی باعث شده توهم بزنی که بالاتر از کارمندها هستی؟ اونا درس خوندن تو هم خوندی اونا کار می کنن تو هم کار می کنی
واقعا بعضی پزشکها زیادی از خود راضی تشریف دارند فکر می کنن از دماغ فیل افتادن شما که می خواین همه چیزو از اروپا الگو بگیرید چرا نمی گید حقوق پزشک و سایر اصناف مثل آهنگری و نجاری توی غرب فرق چندانی نداره؟ واقعا چرا نباید در این زمینه مثل کشورهای پیشرفته باشیم؟

شاکی
Guest

خودت فهمیدی چی گفتی؟ خسته نمیشی انقدر گل واژه ردیف میکنی؟

مصطفی
Guest

خودم که فهمیدم شما اگه نفهمیدی برو دوره سواد آموزی
ترجیحا کلاس اخلاق و ادب هم بری بد نیست

دانشجو
Guest

اگه فرقی نداریم بی زحمت مریضاتونو شب نیارین
ساعت کاری ما هم مثل کارمندا از ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر
جمعه ها هم مریضاتونو نیارین
در ضمن زمان نهار و نماز و هزار تا چیز دیگه هم ما کار نمی کنیم
در ضمن گاهی اوقاتم ممکنه بگیم امروز همکارمون نیست فردا بیاین

مصطفی
Guest

خودتو با کارمندایی مقایسه کن که شیفت وایمیستند مهندسایی که از تو باهوشترند بیشتر از تو درس خوندن و کار می کنند و نصف تو هم اعتراض نمی کنند

شاکی
Guest

داداش تو آب رو بریز اونجات که سوخته :)))))))

Farid
Guest
متاسفم که کار یه پزشک رو با کارمند مقایسه میکنید، نه میزان درسی که پزشک خونده، نه میزان کارش و نه میزان استرسی که متحمل میشه با کارمند و حتی مهندس قابل قیاس نیست، کجا یه کارمند شیفت ۲۴ ساعته لود بالای ارباب رجوع تایم روز و شب داره که کلی توقعات ازش دارن و کلی بهش استرس وارد میشه؟ شما که فقط از پزشک یه اسم شنیدید و هیچ اطلاعی از نوع کارش ندارید راجع بهش صحبت نفرمایید. تو کنکور سراسری با رتبه های ۱۰ برابر پزشکی هم میشه مهندسی قبول شد پس معلومه اون کسی که باهوشتره کیه… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7