یادداشت

اعتراض به مقایسه و رتبه بندی بیمارستان های ایالات متحده آمریکا

مرکز پزشکی و خدمات درمانی (CMS) در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر کرده، به مقایسه و رتبه بندی بیمارستان های ایالت متحده آمریکا پرداخته است. این مرکز پیش از این اقدام به ارائه معیارهای کیفی و شاخص ها برای عملکرد بیمارستان ها کرده بود اما این نخستین بار است که گزارشی جامع و کلی درباره رتبه بندی و امتیاز دهی همه بیمارستان ها (از یک ستاره تا پنج ستاره) ارائه داده است.

طبق گفته های مسئول این مرکز (که در سایت رسمی این موسسه بیان شده است) هدف از این گزارش ارائه کمک به بیماران و خانواده های آن ها برای مقایسه بین کیفیت بیمارستان ها، تجهیزات آن ها و دیگر مواردی است که در انتخاب مرکز درمانی خود به آنان کمک خواهد کرد.

از مهم ترین شاخص های این رتبه بندی میتوان به این موارد اشاره کرد:

عفونت پس از عمل جراحی

مدت انتظار در بخش اورژانس

عوارض بعد از عمل

جراحی مفصل ران

نرخ بستری مجدد پس از حمله قلبی

احتمال دریافت آزمایش های تصویر برداریِ multiple CT scans یا MRI.

بیمارستان هایی در این رتبه بندی شرکت داشتند که از ابتدا در پایگاه داده CMS ثبت بودند و علل مرگ، بستری مجدد و ضرورت های انجام تصویر برداری نیز با معیارهای The Medicare Beneficiary Population سنجیده شده اند. تجربه بیمار، ایمنی و اقدامات مراقبت به موقع و موثر شامل داده هایی بود که تلاش شده از هر فرد بالغ تحت درمان در بیمارستان ها جمع آوری شود.

از ۴۵۹۹ بیمارستان که در این گزارش امتیاز دهی شده اند؛ ۱۰۲ (۲٫۲%) پنج ستاره، ۹۳۴(۲۰٫۳%) چهار ستاره، ۱۷۷۰ (۳۸٫۵%) سه ستاره، ۷۲۳(۱۵٫۷%) دو ستاره و ۱۳۳ (۲٫۹%) یک ستاره شدند. ۹۳۷ مرکز خدماتی هم به علت عدم ارائه داده های کافی، رتبه بندی نشدند.

بیمارستان های آموزشی (که بیشتر مورد مراجعه افراد کم بضاعت هستند) میانگینی برابر با ۲٫۸۷ و بیمارستان های غیر آموزشی ۳٫۱۱ داشتند. همچنین بیمارستان های safety-net (مشابه بیمارستان های تامین اجتماعی) میانگین ۲٫۸۸ بودند و بیمارستان هایی که این چنین نبودند، میانگیم امتیازی برابر با ۳٫۰۹ کسب کردند.

واکنش ها:

انجمن بیمارستان ها واکنش های منفی نسبت به این گزارش نشان داده است. در بیانیه ای، رییس انجمن بیمارستان های آمریکا، این گزارش را برای بیماران گمراه کننده دانسته است. همچنین ایشان بیان می دارد که این گزارش جریمه ای ناعادلانه برای بیمارستان هایی است که به افراد کم درآمد و کم بضاعت بیشتر خدمات ارائه می دهند.

همچنین در این اعتراضات اشاره به نامه ای از هر دو حزب ایالت متحده و از طرف چندین نفر از اعضای مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا شده است که درخواست شده بود تا زمان امکان بهبود وضعیت بیمارستان ها، CMS انتشار نتایج را به تعویق بیندازد که موجب شد این گزارش با ۵ ماه تاخیر منتشر شود.

مسئول این پژوهش با تاکید بر این که بیمارستان هایی که ستاره بالاتری دیافت کرده اند، مرگ و میر و بستری مجدد کمتری دارند، از باخورد های مثبت فراوانی خبر داد که بیماران و استفاده کنندگان از خدمات سلامت نسبت به این گزارش داشته اند.

برای مظالعه کامل این گزارش به این آدرس مراجعه کنید

درباره نویسنده

حامد چراغعلی

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7