پزشکان عمومی دانشجویان

فردا دفترچه انتخاب رشته منتشر می شود/ آغاز انتخاب رشته از اوایل هفته آینده

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: به دلیل درج معدل و نمره پیش کارورزی اشتباه از سوی بسیاری از داوطلبان دستیاری، نمرات از دانشگاه ها اخذ شد و به همین دلیل انتخاب رشته با کمی تاخیر اجرایی شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر محمدحسین پورکاظمی درباره زمان فرآیند انتخاب رشته در چهل و سومین دوره آزمون دستیاری پزشکی گفت: به دلیل اینکه تعداد زیادی از داوطلبان معدل و نمره پیش کارورزی خود را به اشتباه در فرم های مربوطه درج کرده بودند ما از دانشگاه ها خواستیم نمرات داوطلبان را به ما ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: از میان ۱۵ هزار نفر داوطلب آزمون دستیاری پزشکی، بیش از ۶ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که ما در مرکز سنجش معدل و نمره پیش کارورزی ۶ هزار نفر را از دانشگاه ها خواستیم و همین امر موجب شد زمان بیشتری نسبت به سال های گذشته صرف شود.

پورکاظمی یادآور شد: با توجه به اینکه که امسال برای اولین بار معدل و نمره پیش کارورزی در آزمون دستیاری تاثیر مثبت داشت بنابراین مهم بود که نمره دقیق در فرم داوطلب درج شود که متاسفانه این موضوع از سوی بسیاری از داوطلبان رعایت نشده بود.

وی اضافه کرد: در این دوره داوطلبانی بودند که دهه ۶۰ شمسی فارغ التحصیل شده بود که این افراد نمرات خود را به یاد نداشتند که برای آنها حداقل نمره درج شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: دلیل تاخیر در اعلام فرآیند انتخاب رشته دستیاری ۹۵، استعلام از دانشگاه ها و درج معدل و نمرات پیش کارورزی داوطلبان به صورت دقیق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال این موضوع به کمک همه دانشگاه ها به نتیجه رسید و دفترچه انتخاب رشته دستیاری ۹۵ تا فردا بر روی سایت سنجش قرار می گیرد و فرآیند انتخاب رشته در آزمون دستیاری نیز اوایل هفته آینده در سایت سنجش فعال می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

3 نظر برای مطلب "فردا دفترچه انتخاب رشته منتشر می شود/ آغاز انتخاب رشته از اوایل هفته آینده"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
رزیتا
Guest

انشالا همین باشه که ایشون فرمودن ..ولی کاش توضیح می دادن که چطوری می خواهند عدالت را برقرار کنند .. یا مثلا معدل و نمرات دانشگاه تیپ یک را با چه دلیلی و منطقی با دانشگاه تیپ سه مقایسه می کنند و یا چطوری معدل دهه ۶۰ با ۷۰ یا ۸۰ مقایسه می شود!!!! … !!!!هزاران سوال بی جواب دیگر ….

مهم
Guest

هیچ توضیحی در مورد لغو تاثیر سوابق تحصیلی داده نشده است
مشخصه که چه زمانی این مصوبه لغو میشود؟
آیا اصلا جوابی به نامه نگاری های انجام شده بویژه اون چند هزار نفر داده شده و اگر داده شده جواب به چه صورتی بوده است؟

trackback

[…] از مدتی سکوت و بی خبری نهایتا در ۱۲ مردادماه رییس سازمان سنجش آموزش پزشکی به خبرگزاری مهر گفت که نتایج در اوایل هفته آینده اعلام می شود. او دلیل […]

wpDiscuz
Powered by Themes24x7