دانش آموختگان

عده ای ازدواطلبین خواستار شفاف سازی علت لغو تصمیم معاونت آموزشی شدند

به گزارش صدای پزشکان، جمعی از موافقین تاثیر سوابق تحصیلی در امتحان رزیدنتی در طی نامه ای به وزیر بهداشت خواستار شفاف سازی علت لغو تصمیم معاونت آموزشی وزیر توسط وزارت خانه شدند.

متن نامه بدین شرح است:

وزیر معزز بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت جمهوری اسلامی ایران؛
جناب آقای دکتر قاضی زاده ی هاشمی:
با سلام و احترام.
میدانیم که مشغله های وزیر بودن آن قدر کثیر، صعب و زیاد هست که ترجیح می دهید دیگر هیچ مکتوبه ای به نامتان تحریر نگردد، اما متن حاضر چیزی جز دلنوشته و رنج نامه نیست. لطفا” فقط بخوانید!
مسیر آزمون دستیاری پزشکی چهل و سوم در سراشیبی خود قرار گرفته است. کارنامه ی دوم مطابق با توافقات کتبی و هر از چندگاهی شفاهی مسئولین زیر دست شما اعلام شد و چند ساعت بعد مقرر گردید محتوای آن ضمن عدم لحاظ سوابق تحصیلی داوطلبین تغییر یابد!
فارغ از خروج چگونگی اتخاذ تصمیم فوق از عرف مرسوم اداری و با تذکر این نکته که وقوف کافی از حدود اختیارات جنابعالی وجود دارد، از ذهن حنیف و بصیر شما چند سوال میپرسیم:
۱٫ اگر مصوبه ی تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبین آزمون دستیاری بر مسیر قانون ممشی نبود، پس چرا قریب به یک سال مسئولین اجرایی وزارتخانه ی متبوع جنابعالی و من جمله معاونتان بر اجرای آن تاکید داشتند؟! آیا یک سال و به قول برخی یاران شما سه سال زمان اندکی بود برای بررسی ملحوظات قانونی این مصوبه؟!
۲٫ امیدواریم به این سوال پاسخ مصرح و صادقانه بدهید:
آیا اعلام و تاکید بر اجرای مصوبه ای در زمان ثبت نام آزمون دستیاری و پس از آن، برای کسانی که سبک و روش آمادگی خود را ضمن آگاهی از وجود چنین تاثیری در آزمون هماهنگ کرده اند و اکنون این تاثیر مثبت را ملغی می بینند حقی ایجاد نمی کند؟!
آیا چوب سست تصمیمی یک مجموعه از دولت را باید عده ای از داوطلبین بخورند؟!
اگر عده ای مصوبه ی ناصواب تصویب نموده اند و بنای اجرای آن را شرط ثبت نام قرار داده اند و کنش و بر هم کنش های آتی جمعی (هر چند به زعم کثیر صاحب تریبون ها قلیل اما در هر صورت واجد حقوق اولیه) را متاثر از اعلام اجرای آن نموده اند، اینجا باید داوطلبین مجازات شوند حتی اگر جمعیتشان قلیل باشد؟!
جناب آقای وزیر؛
امیدواریم جنابعالی که برای اهالی رسانه چهره ی آشنا و جذابی محسوب می شوید از چرایی و چگونگی قضایای بعد از دقیقه ی نود اعلام کارنامه ی دوم دستیاری با ما سخن بگویید. امید داریم بیان فرمایید که یک مصوبه چگونه می تواند همزمان حقی از دو گروه زایل کند و سرنوشتشان را تغییر دهد. (کاری که به جرات از عهده ی هر دستگاهی خارج است!)
باز هم موکد میداریم، جمعیت موافقان مصوبه ی تاثیر سوابق داوطلبین آزمون دستیاری قلیل است، اما خدای آنها برای عرض شکایت بردن و حق ستاندن بزرگ و کافی است.
موفق و مستدام باشید.
جمع اندکی از گروه قلیل موافقین مصوبه ی تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبین آزمون دستیاری.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

22 نظر برای مطلب "عده ای ازدواطلبین خواستار شفاف سازی علت لغو تصمیم معاونت آموزشی شدند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
محمد
Guest

خوبه هرکی هم هر جا کم میاره مظلوم میشه. ما قلیلیم و خدا بزرگه و شما ظالمین و …

خیلی دلم میخواد بدونم شما که سه سال پیش به قول خودتون میدونستید چه طوری برنامه ریزی کردید واسه مثلا درس تربیت بدنی یا ادبیات و …؟ بگید ما هم یاد بگیریم

علیرضا
Guest

احتمالا نور چشمی ها معدلشون و نمره پره شون خوب نبوده !!!

مریم
Guest

Exactly

آرمین
Guest
جدای از بحث تاثیر سوابق که من بشخصه “به این شکل که اجرایی شده” موافقش نیستم اما روندی که اتفاق افتاد روند بسیار بسیار مخرب و نشان از ضعف قانونی، تصمیم گیری، اجرایی و … در معاونت آموزش وزارت بهداشت بود اگر به قول خود دوستان وزارت خانه، دغدغه داوطلبین شنیده می شود، اونجا که دواطلبین فریاد زدند و دلیل آوردند و وکیل گرفتند و نمایندگان مجلس دخالت کردند و درنهایت “آقایان” گفتند “نه”! قانون است و نمی شود و فلان و بهمان!! حالا یک شبه با دستور وزیر یا “غیر وزیر” همه چیز “کان لم یکن” میشود! اگر قانون… بیشتر
سعيد
Guest

ما ٢٠٠٠ نفر مخالفین اجرای سوابق و اکثریت متضرر از اجرای تاثیر ناعادلانه سوابق از جناب وزیر بابت این اقدام بخردانه کمال تشکر را داریم.

علیرضا
Guest

احتمالا نورچشمی ها و آقازاده ها معدلشون و نمره پره شون پایین بوده که یکشبه لغوش کردن!!

تصمیم عاقلانه و درست/تعویق این تاثیر تا 3 سال دیگر
Guest
به نظرم حالا که تصمیم درست گرفته شده این حرفها چیزی شبیه بهانه جوئی است از هر جهت نگاه میکردی تصمیمی اشتباه بود که با شجاعت لازم لغو شد ونباید حالا که تصمیم به لغو اون شده دوباره ایراد گرفت. مساله این است که لغو این مصوبه عقلانی است و نباید فقط منفعت طلبی خودمون رو ملاک قرار بدیم این حرف ها که چرا و چه طور!! ضمن احترام به نظر دوستان کمی بچه گانه است! مسأله این است که تاثیر سوابق تحصیلی با توجه به شرایط فعلی کاری شدنی نیست و حداقل چند سال زمان میخواهد این دوستان هم… بیشتر
فرزانه
Guest

آفرین . متن بسیار عالی بود ولی فکر نکنم جواب بده . یعنی در واقع جوابی نداره بده

پدرام
Guest

آخ آخ جواب نداره…!
سلام موافق نخبه.
اون زمان که پورکاظمی برای شما یکه تازی میکرد ببین ما چی کشیدیم… 🙂

علیرضا
Guest
دوست عزیز ادبیاتتون اصلا جالب نیست! حالا شما بفرمایین به این سوال من پاسخ بدین : من و دوستم تقریبا رتبمون یکی هست ( حدود ۸۰۰ ) البته دوستم چون پدرشون میلیاردر هست با معلم خصوصی و ۴۰ میلیون دادن به ایزدی و راههای دیگر …. رتبشون رو بالا آوردن ولی معدل من حدود ۱۷٫۳ و معدل دوستم حدود ۱۳٫۹ هست . پره من ۱۵۸ و پره دوستم ۱۰۳ …. هردو هم در یک دانشگاه درس خوندیم و پره مون هم همزمان بود … دوستم بیشتز زمان تحصیل در کافی شاپ ها و مسافرت ها بوده ! آیا انصاف هست… بیشتر
روح الله بادپا
Guest

نامه حاوی چند نکته است:
۱) گفته حق دو گروه از داوطلبین، یعنی حق رو فقط به موافقا نداده.
۲) تاکید زیادش رو قلیل و اندک احتمالا به خاطر نامه ی مخالفا به وزیره که ته نامه زدن دوهزار و خرده ای پزشک. میخواسته بگه حق به واسطه ی زیاد بودن و کم بودن آدما تغییر نمیکنه.
۳) وقتی گفته شکایت به خدا میبره یعنی شکایت به جاهایی که مخالفا بردن نمیبره و یعنی اینکه میدونه مجلسیا وزیرو تهدید کردن.

مهرداد
Guest

اتفاقا یه چیز دیگه هم تو نامه اومده اونم اینه که من نخبم ولی جرات رقابت یکسان و عادلانه ندارم چون تا الانم با پاچه خواری نمره گرفتم علاوه بر استریت شدن میخوام رزیدنت هم بشم اخه خیلی حال میده حق خوری…

wpDiscuz
Powered by Themes24x7