دانش آموختگان

تزریق ۸ هزار میلیارد تومان به بیمه ی سلامت: معوقات پزشکان در راه پرداخت

به گزارض صدای پزشکان به نقل از ایسنا؛ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور از اختصاص ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار ار محل اوراق قرضه و خرانه کشور برای روزآمدکردن پرداختی‌های این سازمان به موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت خبر داد.

 محمد جواد کبیر در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار کرد: تحقق این مهم حاصل وفای به عهد، عملی کردن وعده‌ها و تیزبینی دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان است.

وی با تجلیل از هیات دولت، مجلس، کمیسیون‌های تخصصی مجلس تصریح کرد: دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان با التزام عملی به حقوق شهروندی، طرح تحول نظام سلامت را به عنوان مهمترین و فراگیرترین طرح اجتماعی کشور در اولویت قرار داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه سال گذشته بخش مهمی از منابع تخصیص به این سازمان به دلیل محدودیت‌های اعتباری محقق نشد، افزود: از همین رو بخشی از پرداختی‌های این سازمان به موسسات طرف قرارداد با تاخیر مواجه شد لذا در واقع دولت و مجلس با این موافقت بستر را برای به روز شدن پرداختی‌های ناشی از بزرگترین طرح اجتماعی دولت تدبیر و امید فراهم کردند.

وی از پرداخت ۸۲ درصد پرداختی های سال ۹۴ به مراکز طرف قرارداد، پزشکان، کلینیک ها و داروخانه ها خبر داد و گفت: علاوه بر این بدهی‌ها به مراکز دولتی نیز تا اوایل مهرماه ۹۴ پرداخت شده است.

کبیر، با خرسندی از موافقت نهایی امروز مجلس دهم با تخصیص این اعتبار، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با این اعتبار علاوه بر پرداخت تمامی پرداختی‌های ۹۴، بخش اعظم پرداختی‌های سال ۹۵ را هم به روز کنیم تا خللی در اجرای طرح بزرگ تحول نظام سلامت ایجاد نشود.

وی گفت: تصویب نهایی این رقم نشان داد که دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور بر سر عهدی که با مردم بسته مانده و در شرایط بسیار خاص امروز هم بر تحقق وعده های خود در خصوص حقوق شهروندی و رعایت آن اصرار دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7