آموزشی

تلاش دکتر حریرچی برای توجیه بورسیه ها: پذیرش بورسیه فقط مختص سپاه نیست

به گزارش صدای پزشکان ایرج حریرچی در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با موضوع بورسیه‌های دانشجویان علوم پزشکی اظهار داشت: بورسیه موضوع جدیدی نیست و در طی ۵۰ تا ۶۰ سال اخیر ارگان‌های مختلف همچون ارتش، وزارت نفت، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی و سپاه برای نیازهایی که خودشان دارند از دانشجویان بورسیه بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مناطقی که این دانشجویان فعالیت می‌کنند، محروم است، گفت: بر همین اساس این نیروها با ما قرارداد بسته لذا بورسیه برای افراد خاصی نیست و همه کسانی که کنکور داده از رتبه‌های بالا تا پایین می‌توانند از این شرایط استفاده کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: برای این مسئله و پذیرش دانشجویان بورسیه اعلام عمومی می‌شود و سازمان‌های مربوطه هزینه تحصیل این افراد را به دانشگاه مربوطه می‌دهند، این موضوع برای دانشجو نیز دو منفعت دارد، هم دوران تحصیل کمک‌هزینه گرفته و هم اشتغال آتی آن تضمین می‌شود.

حریرچی افزود: مجموعه سیاست‌های وزارت بهداشت بدین صورت بوده که اگر ارگان‌هایی باشد که به ما نیازشان را اعلام کنند و ما نیز این مسئله را تأیید کنیم، موضوع بورسیه‌ها محقق می‌شود، کما اینکه این موضوع در حال حاضر برای دستگاه‌هایی همچون ارتش، سپاه و… انجام شده است و برای سایر دستگاه‌ها نیز امکان‌پذیر است و اینکه گفته شود تنها بورسیه به یک سازمان یا دستگاه داده می‌شود درست نیست.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7