دیده بان سلامت

برای‌هر‌ایرانی چند‌ تخت‌ بیمارستانی وجود‌ دارد؟

معاون درمان وزارت بهداشت، کمبود تخت بیمارستانی را یکی از چالش های اساسی حوزه سلامت کشور عنوان کرد.

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از اقتصاد آنلاین دکتر محمد آقاجانی به وضعیت تخت های بیمارستانی در کشور پرداخت و گفت: متاسفانه در طی چند دهه اخیر سرمایه گذاری عمده ای در حوزه سلامت کشور اتفاق نیفتاده و همین مسئله سبب گردیده تا کمبودهای در این حوزه دیده شود.

وی از کمبود تخت بیمارستانی به عنوان یکی از چالش های اساسی در حوزه سلامت کشور نام برد و افزود: آنچه مسلم است، اینکه وضعیت خوبی در تامین تخت های بیمارستانی نداریم. و این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد، کشورهای منطقه نیز وضعیت بهتری از ما دارند.

معاون وزیر بهداشت، با اعلام اینکه در حال حاضر به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۱.۵ تخت بیمارستانی در کشور داریم، گفت: این عدد در ژاپن ۱۳.۵، کره جنوبی ۱۰.۵، اروپا ۷.۵، ترکیه ۲.۷ و در اکثر کشورهای منطقه، بیش از تعداد تخت های بیمارستانی در کشورماست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، آقاجانی با تاکید بر اینکه عدد ۱.۵ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت شامل بیمارستان های دولتی و غیردولتی می شود، اظهارداشت: اگر بتوانیم شاخص تخت بیمارستانی را به حدود ۲.۷ به ازای ۱۰۰۰ نفر جمعیت برسانیم، آن وقت خواهیم توانست وضعیت نسبتا مطلوبی در توسعه بیمارستانی کشور داشته باشیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7