دیده بان سلامت

رئیس سازمان نظام پزشکی: بهداشت و درمان کشور در دوران دفاع مقدس به تکامل رسید

رئیس سازمان نظام پزشکی با اعلام این که سیر تکامل بهداشت و درمان کشور در دوران دفاع مقدس آغاز شد، گفت: طب رزمی کشور در آن دوران آغاز شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، سید علی رضا زالی شامگاه جمعه در دومین همایش نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس، که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، با اشاره به عملیات ثامن الائمه در دفاع مقدس، گفت: از آن زمان شیوه های نوین بهداشت و درمان دفاع مقدس شکل گرفت و با سرعت و شتابان به جایگاه ممتاز خود رسید.
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: در دوران دفاع مقدس، یکی از بهترین ذخیره های فاخر در حوزه طب رزمی و بهداشت و درمان را به دست آورده ایم.
وی درباره آمار رسیدگی به مجروحان در آن دوران گفت: در این دوران رکوردشکنی در بحث زمان انتقال مجروحان به اتاق عمل را داشتیم به طوریکه طی کمتر از ۲۵ دقیقه انتقال مجروح به اتاق عمل انجام می شد.
زالی از مهمترین موضوعات دیگر در حوزه دفاع مقدس را حضور چشمگیر ارائه کنندگان خدمات بهداشت و درمان دانست و افزود: در این دوره زمانی شیوه ایجاد بیمارستان صحرایی و توجه به طب رزمی بسیار با موفقیت همراه شد به طوری که امروزه می توان طب رزمی را به عنوان یکی از دروس دانشگاهی آموزش داد.
وی با بیان اینکه پزشکان و کادر درمانی در ۲۵ جبهه دشمن شکن در خطوط مقدم حضور داشتند، گفت: در عملیات کربلای ۵، یک هزار امدادگر جامعه پزشکی به شهادت رسیدند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7