فرهنگی

معاون وزیر بهداشت: تخصیص بودجه فرهنگی بین دانشگاهها ناعادلانه است

معاون فرهنگی و دانشجویی وزار بهداشت از نحوه اختصاص بودجه فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی انتقاد و بیان کرد: بودجه فرهنگی این دانشگاهها از سه میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال متغییر بوده و این شیوه تخصیص از نظر ما ناعادلانه است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، محمدرضا داوودآبادی فراهانی روز پنجشنبه در نشست معاونان فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد افزود: دلیل این تفاوت تخصیص بودجه را نمی دانیم اما به منظور یکسان سازی بودجه ها با سازمان برنامه ریزی وارد مذاکره شده ایم.
وی در ادامه به برنامه های سال تحصیلی جدید و فعالیتهای معاونان فرهنگی و دانشجویی برای تحقق این برنامه ها اشاره و بیان کرد: افزون بر ۳۰ برنامه برای سال آینده در نظر گرفته شده است.
معان وزیر بهداشت همچنین از تعریف شاخص برای فعالیت معاونتهای فرهنگی و دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی خبر و ادامه داد: پیش نویس اولیه طرح آماده شده و سه کارگروه بر روی این شاخصها کار می کنند که پس از جمع بندی پایانی در نشست بعدی معاونان دانشجویی این شاخصها نهایی خواهند شد.
فراهانی همچنین گفت: با توجه به اینکه در سال آخر فعالیت دولت یازدهم قرار داریم تعداد نشستهای معاونان دانشجویی و فرهنگی برای تحقق برنامه های مدون وزارت بهداشت افزایش خواهد یافت.
وی همچنین بر تیپ بندی دانشگاههای علوم پزشکی تاکید و بیان کرد: معتقدیم در این تیپ بندی نباید دانشگاههای ضعیف با دانشگاههای قوی مقایسه شوند.
معاون وزیر بهداشت در ادامه گفت: طرح شهردار خوابگاهها در همه خوابگاهها دانشجویی اجرا خواهد شد و طبق آیین نامه مصوب ۸۰ درصد مسئولیت خوابگاهها به همین شهرداران سپرده می شود لذا تا پایان سال باید ۲۰ درصد خوابگاهها دارای شهردار دانشجو باشند.
وی افزود: تلاش می کنیم آبان ماه آتی طی مراسمی کلید خوابگاهها به دانشجویان شهردار واگذار شود.
فراهانی همچنین در خصوص موازیکاری شوراهای صنفی و شهردار خوابگاهها گفت: اختلافهایی در مورد برخی وظایف تعریف شده وجود داشت که آیین نامه آن اصلاح شد که طی مهر ماه جاری ابلاغ می شود.
وی در ادامه به برخی رویدادهای فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی در سال تحصیلی جدید نیز اشاره و بیان کرد: برگزاری مجامع تخصصی کانونهای فرهنگی، توانمندسازی انجمنهای علمی به صورت منطقه ای، جشنواره تیتر ۱۰ ویژه نشریات دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور به میزبانی وزارت بهداشت، جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان در بخش سلامت و انتخابات سالیانه شوراهای صنفی از این جمله هستند.
گردهمایی معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7