دانش آموختگان

۱۱۴۷ نفر در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی پذیرفته شدند

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به انتشار کارنامه آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی، گفت: در این آزمون، داوطلبان در ۷۲ رشته پذیرفته شدند که ۱۲ رشته مربوط به دارو سازی و بقیه مربوط به رشته های علوم پایه است.
به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا محمدحسین پورکاظمی، اظهار داشت: در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی داوطلبان می بایست حائز ۷۰ درصد نمره کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه می شدند. خوشبختانه کارنامه کتبی داوطلبان به همراه کلید سوالات و پاسخنامه در سایت سنجش قرار داده شده اما اگر فردی به ۳۰ درصد نمره مصاحبه که توسط قطبها ی دانشگاه های علوم پزشکی به روشی منطقی انجام شده، اعتراضی دارد، می تواند اعتراض خود را در این مورد اعلام کند.
وی تعداد افراد حاضر در آزمون تخصصی دکتری رشته های علوم پزشکی را بیش از ۷ هزار نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت حدود یک هزار و ۱۴۷ نفر پذیرفته شدند که ۷۱۰ نفر معادل ۶۲ درصد زن و ۴۳۷ نفر معادل ۳۸ درصد مرد بودند.
پورکاظمی اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاه ها حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده بود، ظرفیت برخی از رشته ها تکمیل نشد و در صورتی که دانشگاه های علوم پزشکی علاقه مند باشند می توانیم برای رشته هایی که هنوز ظرفیت دارند، مرحله تکمیل ظرفیت را انجام دهیم.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ نیز از امروز شنبه ۱۷ مهرماه تا دوشنبه ۱۹ مهرماه می توانند برای ثبت نام به دانشگاه ها مراجعه کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7