اقتصاد سلامت

فردا تعرفه‌های جدید اعلام می‌شود

دکتر هاشمی گفت: فردا یکشنبه تعرفه‌های جدید که بیشتر مربوط به حق‌الزحمه پزشکان است، اعلام خواهد شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از سلامت نیوز دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان در حاشیه برنامه اعطای نشان ایمنی برتر به واحدهای تولید مواد غذایی و در جمع خبرنگاران درخصوص زمان نهایی اعلام تعرفه‌های جدید پزشکی گفت: قرار بود تا پایان فروردین ماه تعرفه‌های جدید اعلام شود ولی چون دستور کار هیئت وزیران بسیار متراکم بود، این موضوع در جلسه فردا بعد از ظهر هیئت وزیران اعلام می‌شود.

هاشمی گفت: تمام مواردی که در حساب تعرفه‌ها بود پایان سال ۹۳ اعلام شد ولی تعرفه‌هایی که این هفته اعلام می‌شود مربوط به حق‌الزحمه پزشکان و خدماتی است که مراکز سرپایی ارائه می‌دهند.

دکتر هاشمی در خصوص اعتراضی که جمعی از دانشجویان در مراسم امروز داشتند و با صدای بلند خطاب به وزیر اعتراضاتشان را عنوان می‌کردند، گفت: حتما به سخنان این دانشجویان معترض گوش خواهم داد ولی فکر می‌کنم اینها دانشجویانی هستند که طبق مصوبه مجلس که ۲۰ درصد پذیرش سالانه دارند، هستند.

دکتر هاشمی از نحوه نظارت‌ها و بودجه‌هایی که باید برای نظارت بیشتر تامین شود، گفت: دولت و مجلس موظفند بحث نظارت را خیلی جدی بگیرند. برای نظارت بر سازمان‌هایی مانند سازمان دامپزشکی و غذا و دارو باید هزینه جداگانه‌ای در نظر گرفته شود. این موضوع که از ۴۰ سال قبل تاکنون تعداد ناظرین در سازمان غذا و دارو تغییری پیدا نکرده، خوب نیست. این درحالی است که صنایع پیشرفت زیادی داشته‌اند، جمعیت گسترش پیدا کرده و روابط افزایش یافته است.

دکتر هاشمی گفت: متاسفانه در کشور ما به نظارت اهمیت داده نمی‌شود و سره از ناسره مشخص نمی‌شود و آنهایی که استانداردها را رعایت نمی‌کنند، مورد ظلم واقع می‌شوند.

دکتر هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا اسامی متخلفانی که از روغن پالم استفاده می کردند اعلام نمی‌شود، گفت: اعلام اسامی باید با مجوز دستگاه قضایی باشد، آنچه وزارت بهداشت انجام داده کاهش واردات ۳۰ درصدی روغن پالم در سال گذشته بوده، امسال هم باید شورای عالی سلامت و امنیت غذا دوباره تشکیل شود، پیشنهاد وزارت بهداشت کاهش مجدد ۱۵درصدی واردات روغن پالم است که امیدواریم تصویب شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7