صنفی

برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا ۱۵اردیبهشت‌

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی تا پانزدهم اردیبهشت‌ماه خبر داد.

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا محمدرضا فراهانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با بیان اینکه آیین‌نامه شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی در تاریخ ۱۸ فروردین ابلاغ شد،افزود:در این آیین نامه یک شورای مرکزی ناظر بر شوراهای صنفی وجود دارد که وظیفه‌ این شورای مرکزی این بود که دستورالعمل برگزاری انتخابات را تهیه و ابلاغ می کرد که این امر در هفته گذشته انجام و ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه این دستورالعمل، نظامات برگزاری انتخابات شوراهای صنفی را مشخص می کند، اظهار کرد:انتخابات شورای صنفی باید طبق روال در اواخر مهر و اوایل آبان برگزار شود اما از آنجائی که قبلا همه دانشگاه‌های علوم پزشکی صاحب شورای صنفی نبوده‌اند،اولین انتخابات تا پانزدهم اردیبهشت برگزار می‌شود و دوره بعدی انتخابات طبق روال در آواخر مهر یا اوایل آبان برگزار می‌شود، یعنی اولین دوره استثنائا ۱٫۵ سال به طول می‌انجامد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت ادامه داد:البته برخی دانشگاه‌ها قبلا به صورت غیر رسمی صاحب شورای صنفی بوده‌اند که انتخابات در این دانشگاه‌ها در اردیبهشت برگزار نمی‌شود بلکه در اواخر مهرماه برگزار خواهد شد.

لزوم اطلاع رسانی معاونین فرهنگی دانشجویی

فراهانی با اشاره به آغاز هفته خوابگاه‌ها در اواخر اردیبهشت‌ماه،تاکید کرد: به دانشگاه ها تاکید شده از آنجائی که هفته خوابگاه‌ها اواخر اردیبهشت آغاز می‌شود،انتخابات باید حداکثر تا پانزدهم برگزار شود.قاعدتا معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه ها در جریان این امر هستند و باید اطلاع رسانی کنند.

وی به این پرسش که انتخابات در سطح دانشکده‌ها برگزار می‌شود یا دانشگاه‌ها، پاسخ داد: انتخابات در سطح دانشکده برگزار می شود، درواقع هر دانشکده و هر خوابگاه دارای یک شورای صنفی هستند و مجموعه دبیران شورای صنفی دانشکده ها و خوابگاه ها یک شورای صنفی دانشگاهی را تشکیل داده و یک نفر را به عنوان دبیر انتخاب می کنند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7