دستیاران تخصصی

ورودی های ۹۳ اطفال، باید دستیاری ۴ ساله را بگذرانند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از سپید، دکتر حسن امامی رضوی، رئیس دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در واکنش به اعتراض دستیاران ورودی ۹۳ اطفال مبنی بر اتمام ۳ سال مدت تحصیل کما فی السابق، این‌گونه به سپید توضیح داد: «افزایش مدت زمان تحصیل دستیاری اطفال از ورودی ۹۳ اعمال می‌شود. دستیاران ورودی ۹۲ امسال فارغ‌التحصیل می‌شوند اما دوره دستیاری اطفال کسانی که ورودی ۹۳ به بعد هستند، ۴ ساله می‌شود.»

وی با رد ادعای لغو دستیاری اطفال ۴ ساله برای ورودی‌های ۹۳ که از سوی برخی معترضان نقل‌شده بود، می‌گوید: «تابه‌حال از دبیرخانه چنین حرفی زده نشده است.»

امامی رضوی با اعلام اینکه اولین مصوبه مربوط به این موضوع در سال ۹۲ ابلاغ‌شده بود، افزود: «آخرین ویرایش کوریکولوم آموزشی دستیاری اطفال در سال ۹۴ به دانشگاه‌ها ابلاغ‌شده است.»

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "ورودی های ۹۳ اطفال، باید دستیاری ۴ ساله را بگذرانند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حسین
Guest
خیلی جالبه؛ از وزارت خونه اصرار که ما میخوایم بیشتر برای شما زحمت بکشیم و آموزش بدیم به شما و از رزیدنتها انکار که آقا ما نمیخوایم! دلیلش هم واضحه: یک دروغ بزرگ که رزیدنتها در این چند سال مثلا قراره دوره اموزشی بگذرونن،در صورتی که همه میدونن جز بیگاری کشیدن چیزی نداره این چند سال و مسلمه که هیچکس از نیروی کار مفت و مجانی بدش نمیاد. و مسلمه که برای تریبت رزیدنت نه تنها هزینه ای نمیشه بلکه سبب درامد زایی هم میشه برای آقایون وگرنه عاشق آموزش به سایرین که نیستن. اگر یه روز این چهار سال… بیشتر
حسین م
Guest
قضیه اینجا جالبتر میشه که دکتر هاشمی نامه ای می زند و به همه بیمارستانها ابلاغ ۳ ساله بودن اطفال را کردند و دقیقا یک هفته بعدش معاونین ایشان نامه ای مجزا تهیه می کنند و دوباره ابلاغ ۴ ساله می کنند. با حرف ” آقای حسین” کاملا موافقم وقتی پرسنل مجانی دارند و باعث میشه اعضای هیأت علمی راحتی حقوق های چندصد تومانی نصیبشان شود (از پول بیت المال) باید هم تقاضای ۴ ساله شدن و حتما در آینده ۵ یا ۶ ساله شدن بدهند. آنها کدامشانن به فکر این همه شهر های بدون متخصص اطفال و خانواده هایی… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7