نظام سلامت

وزیر بهداشت: در کشور ما اکنون مدرک دکتری فیزیوتراپی معنا ندارد

هاشمی

به گزارش صدای پزشکان به نقل از  خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم نمادین روز سلامت در دبستان نمونه دولتی راضیه شکرایی در جمع خبرنگاران به نبود مقطع دکتری برای رشته فیزیوتراپی واکنش نشان داد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون رشته‌های زیادی هستند که مقطع PHD ندارند و به دنبال راه‌اندازی این مقطع تحصیلی هستند، گفت: در تعداد محدودی از کشورهای دنیا مدرک دکتری فیزیوتراپی را قبول دارند و مابقی کشورها آن را قبول ندارند.

وزیر بهداشت افزود: شورای عالی برنامه‌ریزی پزشکی در ایران نیز که نظرش مبتنی بر داده‌های علمی است مقرر کرده فیزیوتراپی در همین حدی که اکنون در کشور فعال است، فعالیت کند و تنها فعالیت‌هایش در همین حدی که اکنون وجود دارد باقی بماند.

وی با بیان اینکه فیزیوتراپ‌ها می‌توانند مطب داشته باشند، گفت: مشکل جایی است که بخشی از کار فیزیوتراپی با ارتوپدی تداخل پیدا کرده و همپوشانی دارد و دوستان ارتوپد نگرانند که دخالت فیزیوتراپ‌ها در این امور مشترک موجب به خطر افتادن سلامت مردم شود.

هاشمی تاکید کرد: در کشور ما اکنون مدرک دکتری فیزیوتراپی معنا ندارد اما امیدواریم در آینده با رفع مشکلاتی که همپوشانی کارها دارد دو گروه ارتوپد و فیزیوتراپ به تفاهم رسیده و مدرک دکتری فیزیوتراپی نیز صادر شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7