متخصصین

بیش از ۲ هزار متخصص به مناطق محروم اعزام شدند

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در سالجاری حدود ۲۰۰۰ نفر پزشک متخصص در ۲۷ رشته تخصصی در ۳۷۸ شهر و ۵۷۰ بیمارستان توزیع می شود که از این تعداد حدود ۱۶۰۰ پزشک متخصص به مناطق محروم اعزام می شوند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، دکتر محمد آقاجانی گفت: بر این اساس فرایند ثبت نام فارغ التحصیلان رشته های تخصصی پزشکی از تاریخ ۱۹ مهرماه در سایت توزیع نیروی متخصص آغاز شد و محل خدمت فارغ التحصیلان متعهد عام رشته های تخصصی پزشکی شب گذشته اعلام شد.

وی افزود: محل خدمت فارغ التحصیلان مطابق با دستورالعمل توزیع نیروهای تخصصی و براساس سهمیه دانشگاهها، انتخاب های انجام شده، امتیازات مکتسبه افراد و پس از کسر متعهدین خاص از سهمیه کل توسط نرم افزار تعیین شده است .

معاون درمان تاکید کرد: متخصصین اعم از متعهدین عام، متعهدین خاص و مستخدمین رسمی می بایست جهت تعیین شهر محل خدمت و تاریخ شروع به کار با معاونت درمان دانشگاه محل خدمت هماهنگی های لازم را بعمل آورده و شروع به کار نمایند.

وی با بیان اینکه توزیع این نیروهای تخصصی در کشور میزان قابل توجهی از نیازهای درمانی هموطنان را تامین می‌کند، گفت: همچنان در برخی رشته‌های تخصصی با کمبود مواجهیم و در برخی رشته‌ها مانند رادیولوژی، ارتوپدی و جراحی اعصاب کمبود شدیدی داریم. در عین حال بیشترین تعداد متخصصینی که توزیع می‌شوند در رشته‌های داخلی بزرگسالان، داخلی کودکان و زنان و زایمان هستند.

معاون درمان در پایان گفت:  بر این اساس تمام تلاش همکاران ما بر این بوده که با نیروهای موجود حداکثر پوشش خدمات درمانی را در سطح کشور فراهم کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "بیش از ۲ هزار متخصص به مناطق محروم اعزام شدند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حذف طرح تخصص برای پذیرش آزاد کی صورت میگیرد
Guest
حذف طرح تخصص برای پذیرش آزاد کی صورت میگیرد

هر سال همین حدود مخصوصا از زمان ایجاد سهمیه محروم متخصص به مناطق محروم می روند با این حال کماکان طرح تخصص برای پذیرش آزاد بدون سهمیه پابرجاست با اینکه مشخص نیست با این تعداد سهمیه محروم چه نیازی به طرح ذر پذیرش آزاد است
پذیرش آزاد بدون هرگونه ارفاق نمره ای قبول میشوند به نظرم طرح بعد اتمام تخصص در این گروه بهتر است حذف شود البته نه فقط در برخی رشته ها
چند مدت پیش حرف و بحثش شد ولی فقط به چند رشته محدود ختم شد

wpDiscuz
Powered by Themes24x7