اقتصاد سلامت

تولیت سلامت بدون منابع و اختیارات آن معنا ندارد/ لزوم ورود رئیس جمهور در بحث تجمیع بیمه‌ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه با رفتارهای غیر حرفه‌ ای و لابی ‌های سیاسی که مجموعه وزارت رفاه و تامین اجتماعی در مجلس انجام دادند باعث شد که پیشنهاد مبنی بر تجمیع بیمه ها در کمیسیون تلفیق رای نیاورد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، دکتر محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به این که تولیت سلامت با نبود منابع و اختیارات آن معنا ندارد، گفت: انتظار این است که رئیس جمهور در بحث تجمیع بیمه ها ورود جدی کند و الا سلامت مردم آسیب خواهد دید.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس ضمن بیان این مطلب گفت: متاسفانه با رفتارهای غیر حرفه ای و لابی های سیاسی که مجموعه وزارت رفاه و تامین اجتماعی در مجلس انجام دادند باعث شد که پیشنهاد مبنی بر تجمیع بیمه ها در کمیسیون تلفیق رای نیاورد.

وی در ادامه گفت: بحث تجمیع بیمه ها کارشناسی شده است و این پیشنهاد نیز براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری است و تولیت منابع باید با وزارت بهداشت باشد.

دکتر قربانی در ادامه تاکید کرد: امیدواریم این پیشنهاد را به صورت جدی در صحن علنی مجلس پیگیر باشیم و به برنامه ششم توسعه برگردانیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنچه که مشخص است بعضی نمی خواهند شفاف سازی انجام شود، بیمه تامین اجتماعی سهم بیمه درمان کارگران مظلوم را می گیرند در حالی که در حوزه درمان هزینه نمی شود.

وی افزود: حساسیت بعضی این است که نمی خواهند این منابع کلان و نامحدودی که در اختیار دارند را از دست بدهند و باور کنید دغدغه آنان، دغدغه درمان جامعه کارگری نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این افراد کارگران را تحریک کردند در حالی که آنچه ما از تجمیع بیمه ‌ها می گوییم و این که منابع درمان در اختیار کارگران قرار بگیرد و هزینه درمان آنها شود، حرفی کارشناسی شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس در ادامه افزود: از سوی دیگر یکی از انتظاراتی که مردم از دولت داشتند «طرح تحول سلامت» است و این که طرح ادامه پیدا کند لذا انتظار بر این است که رئیس جمهور در تجمیع بیمه ها ورود جدی پیدا کنند و الا سلامت مردم به خطر می افتد.

وی تاکید کرد: یکی از افتخارات نظام در حال حاضر «طرح تحول سلامت» است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7