نظام سلامت

هجوم به پزشکان آسان تر از سایر اصناف شده/ بارها با اعزام کیارستمی به فرانسه مخالفت کردم

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس وزیر بهداشت ضمن انتقاد از هجمه های گسترده بر علیه جامعه پزشکی و پرستاری در کشور، یادآور شد: هاله در صنف های دیگر بسیار بیشتر از پزشکی است زیرا هیچ فردی نمی تواند به یک قاضی یا وکیل هجوم ببرد اما می بینیم که هجمه های گسترده در فضاهای مجازی بر علیه جامعه پزشکی و پرستاری انجام می شود.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: قصور پزشکی در همه کشورهای دنیا وجود دارد و اگر در دادگاه، قصور پزشکی به اثبات برسد، دستگاه قضایی باید با آن برخورد کند.

وزیر بهداشت با اشاره به سخنان یکی از پرسنل بیمارستان امیر المومنین(ع) گناوه، گفت: این پزشک متخصص عنوان می کرد که ۴ ماه از سال جاری باقی مانده اما هنوز حقوق و مزایایی از ابتدای سال دریافت نکرده بنابراین جامعه پزشکی، پرستاری، شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی با شرافت به ارائه خدمات به مردم ادامه می دهند.

در پرونده مرحوم کیارستمی، بارها مخالفت خود را با اعزام به فرانسه اعلام کردم

دکتر هاشمی در پایان و در پاسخ به سخنان یک فعال اجتماعی حاضر در جلسه در خصوص پرونده مرحوم کیارستمی، یادآور شد: در این پرونده فقط من، بهمن کیارستمی و آقای صمدیان می دانیم که چه اتفاقی رخ داده  ومخالفت موکد من با اعزام به فرانسه بارها مطرح شد بنابراین نباید بر علیه جامعه پزشکی حاشیه سازی و فضاسازی شود چرا که پزشکان، سرمایه اجتماعی هستند و در صورتی که این سرمایه از بین برود، جامعه و مردم آسیب می بینند.

گفتنی است وزیر بهداشت در ابتدای این جلسه، با اهدای لوحی از خانواده هایی که اعضای بدن عزیزان مرگ مغزی شده خود را اهدا کرده بودند، تقدیر کرد.

همچنین تعدادی از فعالان اجتماعی در این جلسه به بیان مشکلات و نقطه نظرات خود در مورد حوزه سلامت پرداختند.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "هجوم به پزشکان آسان تر از سایر اصناف شده/ بارها با اعزام کیارستمی به فرانسه مخالفت کردم"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حسین
Guest

بله آسانتر شده و همه ما میدونیم که مسببان اصلی چه افراد خودشیرین و آدمفروشی هستند.
ولی باز هم انگار سال آخری داره یه چیزایی دستت میاد.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7