متخصصین

سیاست‌های وزارت بهداشت واردات تجهیزات رادیولوژی را با مشکل مواجهه کرده است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر علی اکبر عامری با توجه به مهم‌ترین مشکلات رادیولوژیست‌ها، گفت: رادیولوژی یک حرفه وابسته به تکنولوژی و تجهیزات است به همین دلیل نیاز است راه‌های واردات این دستگاه‌ها تسهیل پیدا کند، اما متاسفانه وزارت بهداشت به بهانه صدور مجوز موانعی را برای واردات تکنولوژی ایجاد و پزشکان را درگیر مسائل اداری می‌کند.

این متخصص رادیولوژی تاخیر سازمان‌های بیمه‌گر را از دیگر مشکلات رادیولوژیست‌ها عنوان کرد و افزود: متاسفانه بیمه‌ها بدهی خود را به موقع به مراکز درمانی پرداخت نمی‌کنند که این امر مشکلات مالی فراوانی را برای حوزه درمان کشور ایجاد می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه رادیولوژیست‌های ایرانی در حیطه فعالیت خود بسیار متبحر هستند، یادآور شد: اما متاسفانه برخی از پزشکان از جمله متخصصان زنان با گذراندن دوره‌های کوتاه مدت سونوگرافی و خود ارجاعی بیماران، در حوزه فعالیت رادیولوژیست‌ها ورود پیدا کرده‌اند که این امر مشکلات بسیاری را برای رادیولوژ‌یست‌ها ایجاد کرده است.

این عضو انجمن رادیولوژی ایران در پایان خاطرنشان کرد: اگر وزارت بهداشت به مشکلات رادیولوژی‌ها توجهی نداشته باشد در آینده خطرات بسیاری علم رادیولوژی و بیماران را تهدید خواهد کرد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "سیاست‌های وزارت بهداشت واردات تجهیزات رادیولوژی را با مشکل مواجهه کرده است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
احمد عظیمی
Guest

معلوم نیست وزیر محترم چه هیزم تری از این رادیولوژیست ها خریده!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7