اقتصاد سلامت

حداقل حقوق مسئولان فنی داروخانه‌ها امسال ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود

دبیر انجمن داروسازان ایران گفت: هنوز حداقل حقوق مسئولان فنی داروخانه‌ها در تهران تعیین نشده اما حداقل حقوق این داروسازان سال گذشته ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که امسال با افزایش حدود ۲۲ افزایش درصد، حداقل به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس سید مهدی سجادی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود:‌ روز گذشته تعدادی از دانشجویان داروسازی و تعداد معدودی از مسئولان فنی داروخانه‌ها مقابل انجمن داروسازان تجمع کردند که با وجودی که این تجمع دانشجویی مجوزی نداشت، ما در انجمن پذپرای نمایندگان آنان بودیم و از آنان خواستیم تا درخواستهای خود را به صورت مکتوب اعلام کنند.

وی گفت:‌ مهترین اعتراض این دانشجویان به پایین بودن حقوق مسئولان فنی داروخانه ها بود،‌البته برخی از آنان در مورد دستمزدهای دانشجویان داروسازی در داروخانه‌ها اعتراض داشتند که با توجه به اینکه در مورد کار دانشجویی مسئولیتی به عهده انجمن  داروسازان ایران نیست، به آنان اعلام کردیم که در این مورد سازمان غذا و دارو و دانشگاههای علوم پزشکی می‌توانند، اظهار نظر کنند.

سجادی ادامه داد:‌ بر اساس قانون طرح الزام، دانشجویان ۱۴۰ واحدی داروسازی می‌توانند در جاهایی که مورد نیاز باشد، کار دانشجویی هم انجام دهند که انجمن داروسازان نیز همواره از این قانون حمایت کرده است.

وی گفت:‌ در مورد حقوق مسئولان فنی داروخانه‌ها نیز انجمن داروسازان هر ساله برای حفاظت از حقوق داروسازان،‌ رقمی را به عنوان کف درآمد مسئولان فنی اعلام می‌کند و همواره با در نظر گرفتن عرف جامعه و مکانیزم های قانونی مبلغی را بالاتر از رقم تورم (بین ۲۰ تا ۲۵ درصد) به کف حقوق مسئولان فنی اضافه می‌کند.

دبیر انجمن داروسازان ایران افزود:‌ کف حقوق مسئولان فنی داروخانه‌ها سال گذشته ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای ۴۴ ساعت کار در هفته مطابق قانون کار پیشنهاد شده بود که امسال نیز پیش بینی می‌کنیم طی روزهای آینده این رقم با رشدی حدود ۲۲ درصدی به حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد.

وی اضافه کرد: همه این اقدامات در حالی انجام می‌شود که انتظارات جامعه داروسازی کشور در کتاب ارزشهای نسبی خدمات سلامت که سال گذشته در وزارت بهداشت تدوین و تصویب شد، برآورده نشد.

سجادی گفت: رقمی را که انجمن داروسازان اعلام می‌کند،‌به عنوان کف حقوق مسئولان فنی داروخانه‌هاست و داروخانه داران و داروسازان می‌توانند طی قرارداد و توافق دوجانبه مبالغ بالاتری را تعیین کنند. ما به عنوان انجمن داروسازان نمی‌توانیم مطلبی را به داروخانه‌های بخش خصوصی الزام کنیم.

وی تأکید کرد:‌ انجمن داروسازان همواره خود را حامی حقوق جامعه داروسازی کشور و دانشجویان عزیر این رشته می‌داند که آینده‌سازان داروسازی کشور هستند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7