اقتصاد سلامت

خروج بانک رفاه از گردونه پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی به بیمارستان‌ها

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت بهداشت از توقف قرارداد سه جانبه وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و همچنین بانک رفاه تحت عنوان عامل سوم که جهت جبران و همچنین تسریع پرداخت بدهی بیمه‌ تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها صورت گرفته بود، خبر داد.

دکتر ایرج حریرچی در خصوص سرنوشت این قرار داد، اظهار کرد: این قرار داد سه جانبه در شش ماه اول بسیار خوب عمل کرد و توانست ۲۰۵۰ میلیارد تومان از بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی را رفع کند، ولی  باید بعد از شش ماه شروع به پرداخت موارد اولیه می‌شد. ظاهرا چون از طرف سازمان تامین اجتماعی اقساط این پرداخت‌ها به بانک عامل انجام نشد، عملا برای ماههای بعد، بانک رفاه اقدامی در این زمینه انجام نداد.

وی افزود: وزارت بهداشت یک طرف قرارداد است و وظایف خود را هم انجام داده‌ است. در شش ماه اولیه بخشی از بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی و مطالبات مالی بیمارستان‌ها برطرف شد. ما از این همکاری سه جانبه تشکر می‌کنیم، ولی این اقدام در نیمه دوم سال ۹۴ انجام شده‌ است، در حالی که بانک رفاه ادعا می‌کند چون سازمان تامین اجتماعی تعهدات مالی خود را پرداخت نکرده، این روند در سال ۹۵ ادامه پیدا نکرد.

به گزارش ایسنا، طبق این قرارداد، مقرر شده بود بیمارستان‌های دانشگاهی طی دوهفته پس از تحویل اسناد خود به بانک رفاه، ۶۰ درصد مبلغ آن را دریافت کنند و مابقی را تا سه ماه پس از رسیدگی به اسناد دریافت کنند. همچنین با متمرکز شدن حساب‌های این بیمارستان‌ها در بانک رفاه، فرصتی  برای این بانک در راستای جذب منابع و ارتقای  سطح عملکرد ایجاد می‌شد. طی پروسه شش ماهه‌ای سود سرمایه بانک رفاه نیز  از سوی تامین اجتماعی باید پرداخت می‌شد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7