نظام سلامت

اجرای طرح تحول را افتخار دولت نمی‌دانیم بلکه وظیفه بوده است/ کشور خیلی سیاست‌زده است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر دوشنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت یکی از جهت گیری های خوب رئیس جمهوری بود، کاری که در ۳۰ سال گذشته باید انجام می گرفت اما محقق نشده بود.
وی ادامه داد: دولت این طرح بزرگ را انجام داد اما آن را افتخار ندانست بلکه انجام وظیفه می داند اما اینکه دیگران خرده گیری و بهانه جویی می کنند، یک مقدار جای اشکال دارد و باید از آنان سئوال کرد در دوران مدیریت و مسوولیت خود، چه گلی بر سر استان ها و محرومان کشور زدید.
وزیر بهداشت و درمان با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت در کشور گفت: این دولت زمانی کار را آغاز کرد که مشکلاتی که باید برمی داشت، قابل قیاس با گذشته نبود.
وی تصریح کرد: زمان آغاز به کار دولت وضعیت خزانه مشخص بود و بعد هم گرفتار کاهش قیمت نفت شد. در دوره ای که در ایران قیمت نفت به زیر یک سوم کاهش پیدا کرد ،دولت نه تنها از ذخایر کشور استفاده نکرد بلکه به آنها افزود.
دکتر هاشمی با بیان اینکه دولت در قالب طرح تحول نظام سلامت برای مردم هزینه کرده است، گفت: ما انتظار نداریم که همه تعریف کنند اما در عین حال انتظار هم نداریم آنانی که مدعی دفاع از محرومان و مستضعفان هستند، قدم های خیری که دولت برداشته است را نادیده بگیرند.
وی با بیان اینکه کشور ما خیلی سیاست زده است، افزود: وقتی فردی در جریان یک حزب و گروهی قرار می گیرد، دیگر چشم او واقعیت را نمی بیند به طوری که گاهی اوقات بخاطر منافع شخصی، جناحی و گروهی، چشم را بر همه نعمت های خداوندی می بندد، اینجاست که کشور ضرر می کند درصورتی که باید خداوند را شکر کرد تا سبب ازدیاد نعمت ها شود.

هاشمی افزود: قبل از راه اندازی طرح تحول نظام سلامت بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی این استان بدون پزشک و تعداد متخصصان نیز اندک بود در صورتی که هم اینک در هر مرکز، یک یا چند پزشک حضور دارند و بر شمار متخصصان افزوده شده است به طور مثال در سراوان ۳۰متخصص و زابل ۹۰ متخصص مشغول ارائه خدمات به مردم هستند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7