اقتصاد سلامت نظام سلامت

۱٫۵ میلیارد دلار گردش مالی قاچاق دارو

 رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه گردش مالی قاچاق دارو ١.۵ میلیارد است، گفت: ۵ درصد داروهای فعلی قاچاق است و به دلیل اینکه موضوع سلامت مردم مطرح است رقم بالایی بوده که باید کنترل شود.

صدای پزشکان به نقل از شفا آنلاین: علیرضا جمشیدی در حاشیه همایش ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه عمده قاچاق از کدام مبادی ورودی و از کدام کشورهاست؟ گفت: قاچاق از کشورهای مختلف صورت می گیرد، اما اینکه از چه مبادی وارد می شود متاسفانه یک بخش عمده آن از مبادی رسمی وارد می شوند، بخشی هم از طریق فرودگاهی و مسافری، گمرک، کوله برها و ته‌لنجی‌ها وارد می‌شود.

جمشیدی در پاسخ به سئوال دیگر همان خبرنگار مبنی بر آخرین وضعیت قاچاق دارو گفت: وضعیت امسال از سال‌های گذشته بهتر شده، اما باز هم نسبت به حجمی که وارد می شود خیلی اتفاق خوبی نیفتاده است. گردش مالی کل قاچاق سالانه ١۵ میلیارد دلار است و گردش مالی قاچاق دارو ١.۵ میلیارد دلار است، ۵ درصد داروهای فعلی قاچاق است. چون بحث سلامت مردم است رقم بالایی است که باید کنترل شود.

وی در رابطه با طرح مبارزه با قاچاق دارو در ناصر خسرو گفت: طرح ناصر خسرو همچنان پابرجاست و به زودی به بخش های دیگر هم ورود می‌کنیم و دولت هم حمایت می کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7