اقتصاد سلامت نظام سلامت

بدهی ۴۵۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با یادآوری بدهی ۴۵۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در حال حاضر کل مطالبات دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمه ها حدود ۹۵۰۰ میلیارد است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس، علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با یادآوری بدهی ۴۵۰۰ میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: تا این لحظه که اسناد مهر ماه تکمیل شده است، مطالبه دانشگاه علوم پزشکی تهران از تامین اجتماعی به بیش از ۴۵۰۰ میلیارد تومان می رسد.

وی گفت: این بدهی ها علاوه بر ابتدای سال جاری تا کنون، مربوط به شهریورماه سال ۹۴ و باقیمانده مطالبات بهمن و اسفند این سال است که به طور کامل تسویه نشده است.

جعفریان در مورد مشکلات ایجاد شده ناشی از تاخیر در بازپرداخت بیمه ها گفت: دانشگاه نیز به همین نسبت برای خرید تجهیزات و دارو، بدهی هایی را به شرکت های دیگر دارد که این مساله تداوم خدمت رسانی به بیماران را دچار مشکل می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص اظهارات وزیر رفاه درباره پرداخت ۴هزار میلیارد تومان از بدهی های سازمان های بیمه‌گر به وزارت بهداشت گفت: البته این مبلغ، اوراق خزانه است و مسیر تبدیل آن به پولی که بتوانیم از آن استفاده کنیم هنوز مشخص نیست.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کل مطالبات دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمه ها حدود ۹۵۰۰ میلیارد است و این میزان طلب وصول نشده برای دانشگاهی که کل بودجه عمومی آن ۵۵۰ میلیارد تومان است، مشکل ساز خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران درخصوص ادامه روند تاخیر در بازپرداخت بیمه ها گفت: به هیچ وجه نمی خواهم به ادامه این مسیر به این شکل فکر کنم و امیدوارم بهبودی در آن حاصل شود زیرا ادامه این روند بدون شک نظام سلامت کشور و خدمت رسانی در این عرصه را دچار مشکلات جدی خواهد کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7