اقتصاد سلامت

تعیین سقف برای دارو های وارداتی در راستای حمایت از تولید داخل

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و داروی سازمان غذا و دارو از تعیین سقف برای دارو های وارداتی در راستای حمایت از تولید داخل خبر داد و گفت: این تصمیم برای اعطای تسهیلات بیشتر برای کمک به بیماران است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا از اعلام روز شنبه سازمان غذا و دارو، دکتر اکبر عبدالهی اصل افزود: در چارچوب اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برای حمایت از داروهای تولید داخل با کیفیت، برای واردات داروهای مشابه تولید داخل محدودیت و سقف مشخصی تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین با دستور وزیر بهداشت در نیمه دوم سال جاری تسهیلات بیشتری برای کمک به بیماران درنظر گرفته شده و در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: برخی از شرکت های دارویی حتی فراتر از تسهیلات در نظر گرفته شده متقاضی واردات هستند و مقاومت سازمان غذا و دارو موجب اعتراض آنها شده است.
عبدالهی اصل تاکید کرد: البته برای داروهایی که مشابه تولید داخل ندارند محدودیت خاصی نداریم و مشکلی در ترخیص این داروها در گمرک وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، برغم گران تر بودن داروهای خارجی هنوز ۳۰ درصد بازار دارویی کشور وارداتی است اما هدفگذاری سازمان غذا و دارو در برنامه ششم توسعه این است که به حداقل ۷۵درصد سهم بازار برسد و واردات دارو به ۲۵ درصد کاهش یابد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "تعیین سقف برای دارو های وارداتی در راستای حمایت از تولید داخل"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حسین
Guest

حمایت از تولید داخل یا حمایت از مافیای داخلی دارو؟!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7