نظام سلامت

بودجه طرح تحول سلامت هر سال بجای افزایش کاهش یافته است

به گزارش صدای پزشکان سید حسن هاشمی روز سه‌شنبه در گفت‌و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود:‌ از ابتدای امسال تاکنون حتی یک ریال از اعتبار صرفه جویی هدفمندی یارانه‌ها برای اجرای طرح تحول سلامت به وزارت بهداشت پرداخت نشده است و از اعتبار یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز فقط ۴۰درصد پرداخت شده است.
وی گفت: بررسی روند بودجه‌های مربوط به طرح تحول سلامت جالب است، سه سال پیش که سال اول اجرای طرح تحول سلامت بود، شش هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص دادند، سال دوم طرح، این اعتبار چهار هزار میلیارد تومان شد، سال بعد این اعتبار به سه هزار میلیارد تومان کاهش یافت و آب رفت.
وزیر بهداشت افزود: امسال نیز از ابتدای سال تاکنون ففط هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول سلامت داده‌اند و طبیعی است، طرحی که با شش هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان شروع می‌شود، نمی‌تواند با این اعتبارات به خوبی به کار خود ادامه دهد.
هاشمی افزود: طبیعی است که هر سال با توجه به تورم و توسعه برنامه‌ها، باید بودجه و اعتبارات مربوط به طرح تحول سلامت افزایش یابد و نباید اعتبارات آن کاهش پیدا کند به خصوص آنکه در سه سال گذشته خدمات مربوط به این طرح اگر بیشتر نشده باشد قطعا کاهش نیافته است.
وزیر بهداشت گفت: خدمات مربوط به طرح تحول سلامت، بدون هیچ تفاوتی نسبت به گذشته در حال انجام است و کارکنان نظام سلامت با وجود تمام این مشکلات مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و به این کار خود افتخار می‌کنند.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که در مسیر اجرای طرح تحول سلامت وجود دارد این است که متاسفانه افرادی در داخل صنف جامعه پزشکی علیه این طرح شر به پا می‌کنند، افرادی که خودشان قبلا مسئول بوده‌اند و کارنامه آنها هم برای مردم روشن است.
وزیر بهداشت گفت: مردم به خوبی می‌دانند که بسیاری از مشکلات امروز نظام سلامت به خاطر عملکرد بیمه‌هاست که امروز ۱۰ هزار میلیارد تومان به بیمارستانها بدهکار هستند و البته دستگاههای اقتصادی هم در بروز این مشکلات بی تقصیر نیستند اما متاسفانه افرادی بی‌انصاف انگشت اشاره را به سمت وزارت بهداشت دراز می‌کنند

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7