نظام سلامت

ممانعت از فعالیت همزمان پزشکان در بخش خصوصی و دولتی مغایر با قانون اساسی است

وزیر بهداشت گفت: ممانعت از فعالیت همزمان پزشکان در بخش خصوصی و دولتی مغایر با قانون اساسی است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی صبح امروز در مراسم آغاز ساخت مرکز آموزش، پژوهش وسالن همایش های مرکز جامع کنترل سرطان ایران وابسته به بنیاد خیریه و در جمع خبرنگاران درباره قانون ممانعت از فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی، گفت: تصمیم ممانعت از فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی هنوز نهایی نشده است و در حال حاضر در صحن مجلس در حال بررسی است و بعد هم باید به شورای نگهبان برود.

وی افزود: ما معتقدیم این موضوع با قانون اساسی کشور و با حقوق شهروندان مغایرت دارد. ضمن اینکه اگر بخواهیم از نظر علمی و تکنیکی هم اظهار نظر کنیم، در هیچ جای دنیا چنین قانونی نداریم و مشاهده نمی کنیم که با اعمال فشار و اجبار بر سر این موضوع توانسته باشند این مشکل را برطرف کنند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر این نکته که تصمیمات در این حوزه باید علمی باشد، ادامه داد: آنچه می توان در این مورد گفت این است که ما از طریق رقابت توام با احترام و وضع مالیات های صحیح می توانیم مشکلات خود در این حوزه را برطرف کنیم.

هاشمی افزود: ما باید مراکز آموزشی را توسعه دهیم و برخلاف تصور برخی با لحن محترمانه و قدرشناسی می توانیم به اهداف خود برسیم؛ جامعه پزشکی جامعه بسیار افتخارآفرینی است و ما می باید در قضاوت ها و قانونگذاری های خود دقت کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: قانونگذاری‌های ما نباید به نحوی باشد که دانشگاه‌ها و مناطق محروم آسیب ببینند، مطمئن باشید که ما اگر اجبار را مبنا قرار دهیم، به طور حتم دانشگاه ها و به ویژه دانشگاه های مناطق محروم متضرر خواهند شد.

بنابر گزارش وبدا، وی در توضیح این موضوع یادآور شد: این انتخاب برای پزشکان یک انتخاب دوگانه خواهد بود که باید یکی را انتخاب کنند که انتخاب آنها بیشتر متمایل به بخش خصوصی خواهد بود و به این ترتیب هزینه های اضافی این بخش نیز سربار مردم خواهد شد و باید مراقب باشیم که حرف های احساسی زیبای ما در نهایت خروجی ای داشته باشد که به نفع مردم باشد.

لازم به ذکر است که در مجاورت این مرکز، بیمارستان تخصصی سرطان با نام «مرکز جامع کنترل سرطان ایران» در دست احداث است.
کلنگ احداث این بیمارستان در زمینی به مساحت ۴۵ هزار مترمربع مشتمل بر ۲۰ طبقه، با ظرفیت ۵۰۰ تخت بیمارستانی در اوایل سال ۱۳۹۴ برزمین زده شده و موافقت اصولی احداث این بیمارستان از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است.
ایجاد مجتمع های آموزشی- پژوهشی شامل بخش های آموزشی و تحقیقاتی، ایجاد پژوهشکده سرطان و احداث مهمانسرا برای اسکان همراهان بیماران در فاز ۲ از جمله اقدامات جانبی این مجموعه بهداشتی- درمانی- پژوهشی محسوب می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "ممانعت از فعالیت همزمان پزشکان در بخش خصوصی و دولتی مغایر با قانون اساسی است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حسین
Guest

مغایر با قانون اساسی یا مغایر با منافع شما اعضای قدیمی و رانتخوار هیات علمی!
شما که همین چندوقت پیش تصویب نمودید پزشکان جوان مشمول طرح مناطق محروم مطب نداشته باشن،نظام پزشکی هم که حرفی نزد چون طرح شامل حال شما قدیمیترها نمیشه حالا که قانون مجلس قراره شامل حال شما هم بشه صداتون درومده:
ببری مال مسلمان و چو مالت برند
بانگ و فریاد براری که مسلمانی نیست

maa
Guest
ما فکر می کردیم پزشکان بی‌عر…اند (شأن دوستان اجل، خودم را عرض می‌کنم!) ولی دیدیم وقتی پای منافع به‌میان بیاید، افراد پای کار بسیارند. همه پزشکان می‌دانند که این مصوبه سبب اختلال در زندگی پزشکان زیادی می‌شود، (که درست نقش ناظر بی‌گناه در اختلالات ایمنی را بازی می‌کنند!) ناراحتی پزشکان جوان در این است که این حضرات چرا تا به‌حال و در موارد مشابه متعدد دیگر واکنشی نشان ندادند و حالا در کسری از ثانیه با نمایندگان لابی کردنند و امضا از مجلس جمع نمودند و بلافاصله کمپین جمع‌اوری امضا از پزشکان کشور در سایت سازمان شروع شد و وزارتخانه… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7