اقتصاد سلامت

در پی تلاش وزارت بهداشت برای توقف تولید صافی دیالیز نادر قاضی‌پور، وزیر بهداشت را به مناظره دعوت کرد!

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس پی تلاش وزارت بهداشت برای توقف تولید صافی دیالیز، وزیر بهداشت را به مناظره دعوت کرد!

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: وزیر بهداشت باید از خدا بترسد، چرا که می‌خواهند کارخانجات تولید صافی دیالیز را در ایران تعطیل کنند.

وی با بیان اینکه باید وزیر بهداشت در این خصوص جواب قانع کننده داشته باشد، تصریح کرد: میزان مصرف سالانه صافی دیالیز در کشور ۴ میلیون عدد است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالی است که میزان تولید آن در داخل کشور به ۱۰ میلیون عدد می‌رسد که از لحاظ قیمت و کیفیت حتی از مارک آلمانی آن مرغوب‌تر و به مقرون به صرفه‌تر است.

این مسؤول با بیان اینکه تولیدات ایران در این خصوص بسیار مرغوب است، اذعان داشت: باید وزیر بهداشت نسبت به اینکه می‌خواهد کارخانه‌های تولید صافی دیالیز را تعطیل کنند پاسخگو باشد.

قاضی‌پور اظهار داشت: از قاضی‌زاده هاشمی دعوت می‌کنم تا در رابطه با قیمت، میزان تولید، کیفیت و خدمات پس از فروش صافی‌های تولید داخل به مناظره بنشینیم تا مردم بدانند حق با چه کسی است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ما جای سوال است که چرا عده‌ای به جای توسعه تولیدات داخلی، حمایت از آن و توسعه صادرات که مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است به تعطیلی کارخانه‌ها و تولیدی‌ها می‌پردازند و در عوض به واردات روی می‌آورند.

این مسؤول افزود: دولت‌مردان و وزیر بهداشت اگر جرئت شنیدن حقیقت در مقابل افکار عمومی را داشته باشند، بیایند و در مناظره شرکت کنند تا ثابت کنیم تولیدی‌های صافی‌های دیالیز تولید داخل بوده و نباید تعطیل شوند تا این واحدها به دست وارد کنندگان نابود شوند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7