نظام سلامت

وزیر بهداشت: امکان وقوع حادثه پلاسکو در نیمی از بیمارستان‌ها / در این دوران به مردم دروغ نگفتم

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: عمر نیمی از بیمارستان های کشور بیش از ۵۰ سال است که اگر نوسازی نشوند، ممکن است حادثه ای همچون پلاسکو در بیمارستان ها رخ دهد. در دولت یازدهم ۱۰ برابر نسبت به گذشته تخت های بیمارستانی تجهیز و در حال حاضر ۱۴ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی نوسازی شده است.
وزیر بهداشت ادامه داد: در این زمینه باید در سال های آینده شتاب بیشتری صورت گیرد و تخت های جدید جایگزین تخت های فرسوده شود که امیدواریم در اوضاع اقتصادی کشور گشایش های بیشتری ایجاد شود تا شاهد نوسازی و پیشرفت های بیشتر در این بخش باشیم.
قاضی زاده هاشمی درباره اقدامات انجام شده اضافه کرد: مهمترین بحث این است که در این دوران به مردم دروغ نگفتم و بیت المال را که امانتی به من سپرده شده بود، به آن خیانت نکردم.در حوزه سلامت ماموریت اصلی من گفتن واقعیت ها به مردم بود و در این زمینه خلافی نگفتم چرا که همه بدی ها در گنجینه ای که کلید آن دروغ است، وجود دارد.
قاضی زاده در خصوص شائبه سرطان ریه امدادگران حادثه پلاسکو گفت: چنین چیزی وجود ندارد و این تنها گمانه زنی است. این که کسی تصور کند که چند روز قرار گرفتن در معرض هوای آلوده باعث سرطان می شود، پذیرفتنی نیست چرا که امدادگران دارای ماسک بودند.
وی ادامه داد: البته همیشه باید مراقبت کنیم که آسیبی به افراد نرسد و در این زمینه از تمام دست اندرکاران تشکر می کنیم که استانداردها را رعایت کردند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص سرمایه گذاری های صورت گرفته بعد از اجرای برجام نیز گفت: تاکنون ۳۰۰ میلیون دلار در بخش سلامت سرمایه گذاری شده است که اثرات آن در زمینه اشتغال در آینده ملموس خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7