دانشجویان فرهنگی

۲ درصد از دانشجویان در حوزه سلامت روان مشکلات جدی دارند و ۱۸ درصد دانشجویان هم در خطر آسیب‌های سلامت روان هستند

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا فراهانی؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست خبری به مناسبت هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: تعداد شرکت کنندگان در سال گذشته حدود ۲۶ هزار نفر بود و برای جشنواره امسال نیز تاکنون ۲۵ هزار و ۱۳۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

فراهانی با هنرمند خواندن قشر قابل توجهی از جامعه پزشکی ادامه داد: درجامعه پزشکی ما هنرمندان مطرحی داریم. معاونت فرهنگی و دانشجویی درتلاش است تا برای ۵۰۰ هزار پرسنل این وزارتخانه شور و نشاط به وجود بیاورد.

وی در مورد فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان کرد: در ۱۰ حوزه کانون‌های فرهنگی اضافه کردیم و این کانون‌ها در مجموع به عدد ۵۰۰ رسید که می‌توان گفت تمامی این کانون‌ها در کل کشور کاملا فعال است.

فراهانی افزود: در خصوص کانون‌های فیلم و عکس باید یادآور شویم که این کانون‌ها در سراسر کشور به صورت شبکه‌ای با یکدیگر در ارتباط هستند و در سال آینده ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات جدید برای کانون فیلم و عکس اختصاص داده‌ایم تا بتوانیم این کانون را فعال‌تر از گذشته ببینیم.

وی در خصوص فعالیت‌های جهادی در معاونت دانشجویی فرهنگی گفت: با توجه به اینکه وزیر بهداشت علاقه زیادی به فعالیت‌های جهادی دارد هفته گذشته دستور دادند تا ستاد اردوهای جهادی تشکیل شود تا دانشجویان و پرسنلی با این ستاد برای فعالیت به حاشیه شهرها و مکان‌هایی که برای دسترسی به پزشک سخت است؛ مراجعه کنند.

فراهانی با اشاره به اجباری کردن پرکردن پرسشنامه سلامت روان برای دانشجویان جدیدالورود گفت: از سال گذشته برای دانشجویان جدیدالورود پر کردن پرسشنامه سلامت روان را اجباری کردیم و این پرسشنامه به ما نشان داد که ۲ درصد از دانشجویان در حوزه سلامت روان مشکلات جدی دارند و ۱۸ درصد دانشجویان هم در خطر آسیب‌های سلامت و روان هستند. امیدواریم با این آمار بتوانیم کمکی درباره وضعیت دانشجویان در حوزه سلامت  روان انجام دهیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7