آموزشی دانشجویان

بازنگری ۷۰ درصد برنامه‌های آموزشی رشته‌های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از بازنگری ۷۰ درصد برنامه‌های آموزشی رشته‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این برنامه تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری دانشجو، معاون آموزشی وزارت بهداشت از بازنگری ۷۰ درصد برنامه‌های آموزشی رشته‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این برنامه تا پایان سال به اتمام می رسد.

دکتر باقر لاریجانی در دومین روز از اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور یکی از مهم‌ترین مصوبات در آموزش عالی را بحث آمایش دانست و گفت: آمایش وزارت بهداشت برای این‌وزارتخانه افتخار آمیز بوده و این سند افتخار ما است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر  ۶۵ دانشگاه دانشکده دولتی همچنین ۹۰ واحد دانشگاهی غیر دولتی در حوزه علوم پزشکی فعالیت می کنند، بطور کلی حدود ۱۹۰ هزار دانشجو در مراکز دولتی و حدود ۶۰ هزار دانشجو در مراکز غیر دولتی در حال تحصیل هستند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که تا کنون ۷۰ درصد برنامه های آموزشی رشته‌های علوم پزشکی مورد بازنگری قرار گرفته اند، گفت: یکی از نمونههای اقدام در جهت توسعه علوم میان رشته ای، راه اندازی دانشکده سلامت و دین است. همچنین راه اندازی دانشکده هنر و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور نیز نمونه ای از توسعه حیطه های میان رشته ای به شمار می رود.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "بازنگری ۷۰ درصد برنامه‌های آموزشی رشته‌های علوم پزشکی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حسین
Guest

خدا رحم کنه!!!
هر وقت ما از اقایون در مورد تحول در اموزش شنیدیم،نهایتا اومدن یه ازمون به قبلیها اضافه کردن و در واقع اموزش هرگز تغییری نکرده.
ماشاا… هیچوقت هم که طرحهای قدیمی حذف نمیشن،فقط یکی به قبلیها اضافه میشه.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7