نظام سلامت

انتقاد و شکایت وزارت بهداشت و نظام پزشکی از یک موسسه فرهنگی

مشاور وزیر بهداشت در واکنش به ویدئوی منتشر شده از سوی یک موسسه فرهنگی که پزشکان را دزد خطاب کرده است، گفت: جای تاسف است که این قبیل موسسات از سوی دستگاه‌ها و نهادهای متولی مجوز می‌گیرند؛ آن‌هم با عنوان پرطمطراق «فرهنگی»، اما خروجی به اصطلاح فکر و عمل‌شان، چیزی نیست جز تخریب، تهمت، دروغ و هر آن‌چه ضد اسلام و ضد فرهنگ است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وب‌دا، دکتر عباس زارع نژاد ضمن بیان این مطلب افزود: این به اصطلاح موسسات فرهنگی که روی هر جاهل و نادان و نان به نرخ روزخوری را سفید کرده‌اند، در سکوت دستگاه‌ها و نهادهای مسئول، همه مبانی اخلاقی و شرافت انسانی را به سخره گرفته و هر آن‌ چه می‌خواهند، انجام می‌دهند!

وی اظهار کرد: ای کاش کسانی که به واقع پاسدار حرمت فرهنگ و اهالی فرهنگ هستند، آنها که ایثار گری‌های پزشکان این مرز و بوم را در تیم‌های اضطراری و در عرصه نبرد با متجاوزان به چشم دیده‌اند یا حداقل به یاد دارند؛ آنها که برای حفظ فرهنگ این سرزمین، خون دلها خورده‌اند، خود، عرصه فرهنگ را از چنین آلودگی‌هایی پاک می‌کردند.

مشاور وزیر بهداشت با بیان این که پزشکان چون سایر اقشار، بخشی از سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند، افزود: اینکه در ویدئویی از مردم سوال شود، «پزشکان یا خودروسازان کدام یک دزدترند؟» نشان می‌دهد در یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ کشور جریانی می‌خواهد با ایجاد اختلافات داخلی و ایجاد شکاف‌های اجتماعی، آب به آسیاب دشمن بریزد و اقشار مختلف را در برابر هم قرار دهد.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با انتقاد از سازمان نظام پزشکی و دیگر انجمن‌های علمی و صنفی جامعه پزشکی که در برابر این گونه توهین‌های شنیع به قشر پزشک سکوت پیشه می‌کنند، تاکید کرد: این مجموعه ها حتی به عنوان مدافع حقوق مردم باید حامی واقعی قشری باشند که سلامت مردم وابسته به خدمات آنهاست، ولی متاسفانه در زمانی که چنین ناجوانمردانه مورد هجمه و آماج توهین و تهمت واقع می‌شوند، شاهد سکوت یا برخورد انفعالی آنها هستیم.

مشاور وزیر بهداشت افزود: وزارت بهداشت در شرایط کنونی، با دغدغه‌هایی چون اجرای طرح تحول سلامت، بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی و نیز مشکلات ساختاری نظام بهداشت و درمان کشور مواجه می‌باشد، مسائلی که طی دو دهه گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته است؛ ولی همواره حمایت از درمانگران زحمتکش و فداکار کشور را وظیفه‌ای ملی دانسته و به آن پایبند بوده است، اما معتقدیم دفاع از حقوق جامعه پزشکی و اعتراض به توهین و افترا به این عزیزان، علاوه بر وزارت بهداشت فی نفسه در حوزه وظایف سازمان‌های صنفی و انجمن‌های پزشکی هم قرار دارد و جای تعجب است که این تشکل‌ها در برابر چنین رفتارهای شنیعی سکوت را بر اعتراض ترجیح می‌دهند و عجیب‌تر آن که انگشت اتهامشان به سوی وزارت بهداشت اشاره می‌کند.

وی تاکید کرد: با این حال وزارت بهداشت هرگونه توهین به جامعه خدوم پزشکی را محکوم می‌کند و به‌ویژه اقدام اخیر  این موسسه ضد فرهنگی  را خلاف فرهنگ، قدرناشناسی و توهین به قشری می‌داند که اکثریت قاطع آنان دغدغه‌ای جز درمان بیماران دردمند و رفع آلام هموطنان ندارند. امیدواریم و درخواست داریم، ریاست محترم جمهوری و رییس محترم قوه قضائیه که صیانت از حقوق شهروندی را وظیفه خود می‌دانند، به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای فرهنگی مسئول، با الهام از فرمایش مقام معظم رهبری که جایگاه پزشکان دانشمند و متعهد کشور برای ایشان به عین‌الیقین تبدیل شد با چنین برخوردهای سخیف و شنیع برخورد مناسب داشته باشند.
وزارت بهداشت به عنوان متولی و حافظ سلامت مردم این مورد را تا رسیدن به نتیجه مطلوب و بازدارنده از همه راههای ممکن پیگیری خواهد کرد.

شکایت سازمان نظام پزشکی از این موسسه فرهنگی

همچنین روابط عمومی سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که در پی پخش این کلیپ، سازمان نظام پزشکی روز گذشته اول اسفند ماه شکایتی را نزد بازپرس و مراجع قضایی با ارائه ادله کامل ثبت نموده است و پرونده اتهامی علیه موسسه صدرالاشاره در حال رسیدگی است.

دکتر رضا لاری پور، مشاور رییس کل و مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در خصوص شکایت مطرح شده علیه این موسسه اذعان کرد: متاسفانه مدتی است که عده ای با مقاصد نامعلوم درحال تخریب چهره پزشکی کشور هستند و پرواضح است که آسیب رسانی به فعالیت قشرهای خدوم و مراجع مورد وثوق اجتماعی کشور جبران ناپذیر خواهد بود.

وی افزود: مسلم است که در همه نقاط میهن اسلامی ارائه دهندگان خدمات سلامت با وجود مصائب بسیار از هیچ گونه کوششی فروگذار نکرده‌اند و هنوز هم الطاف بسیاری از مردم در قدرشناسی و سپاسگزاری از پزشکان‌شان در اقصی نقاط کشور متبلور است.

وی با اظهار تعجب از این که چگونه رسانه ای به خود اجازه می دهد که به زشت‌ترین شکل ممکن کلیه شاغلین یک حرفه را خطاب قرار دهد؛ خاطرنشان کرد: با انتظاری که از اجرای عدالت درقوه قضائیه می رود؛ نتایج این پرونده به زودی به اطلاع جامعه پزشکی کشور خواهد رسید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "انتقاد و شکایت وزارت بهداشت و نظام پزشکی از یک موسسه فرهنگی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
محمد
Guest

ببینیم نظام پزشکی چکار میکنه!!!

amin
Guest

خاستم بگم مردم رو با خودتون دشمن میکنین دیدم مردم دیگه شما قشر مرفه پزشک رو جزو خودشون نمی دونن یا در واقع شما خودتون رو تافته جدا بافته میبیین. دیگر چه بخاهید چه نخاهید مردم به شما پزشکان اعتماد سابق را ندارند.
کاش دولت هر دو مورد خودروسازی و پزشکان را از حالت انحصار خارج کند. مسلما پزشکان هندی بنگلادشی افغانی و پاکستانی هم هزینه کمتری بر گرده دولت دارند و هم رفتار محترمانه تری با مردم شریف ایران.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7