اقتصاد سلامت

دریافت بخشی از مطالبات دانشگاههای علوم پزشکی از بیمه سلامت/ قول وزیر رفاه برای پرداخت بخشی از بدهی های تامین اجتماعی

دکتر هاشمی با اشاره به دریافت بخشی از مطالبات از بیمه سلامت بر ضرورت توزیع همه این اعتبار تا پیش از سال جدید تاکید کرد و گفت: طبق قولی که وزیر رفاه به رییس جمهور داده اند ، تاپایان سال نیز بخشی از بدهی های تامین اجتماعی پرداخت می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا ،دکتر سید حسن هاشمی در همایش روسای دانشگاه های سراسر کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، طی سخنانی با تشکر از اقدامات معاونت برنامه ریزی هماهنگی حقوقی و امور مجلس در در خصوص تدوین و پایش برنامه عملیاتی حوزه های مختلف، اظهار کرد: حوزه برنامه ریزی با اقداماتی که در پایش برنامه عملیاتی سال ۹۵ انجام داده نقطه امید است و باید در ماه های ابتدایی سال ۹۶ برنامه عملیاتی سال آینده و کارهای مربوط به این حوزه جهت بهبود اقدامات فعالیت ها و خدمات رسانی در سطح دانشگاه ها پیگیری و عملیاتی شود.
وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به دریافت بخشی از مطالبات از بیمه سلامت بر ضرورت توزیع همه این اعتبار تا پیش از سال جدید تاکید کرد و گفت: طبق قولی که وزیر رفاه به رییس جمهور داده اند ، تاپایان سال نیز بخشی از بدهی های تامین احتماعی پرداخت می شود.
دکتر هاشمی همچنین از تلاشهای روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و همکاران بخش سلامت که سال ۹۵ را در عین سختی به خوبی مدیریت کردند ، قدردانی کرد و با بیان اینکه تنها خداوند از باطن و نیت افراد خبر دارد گفت: خدمت مسئولین سلامت به مردم ، به رغم اظهار نظرهای غیر منصفانه در این باره ارزشمند است.
براساس این گزارش در ادامه جلسه ویدئو کنفرانسی،مهندس موهبتی ،معاون برنامه ریزی هماهنگی حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت طی سخنانی در خصوص پایش برنامه عملیاتی سال ۹۵ اظهار کرد: پایش، تضمین کننده اجرای برنامه عملیاتی است و بحمداله همکاران بنده در سال ۹۵ با برنامه ریزی خوبی که داشتند پایش برنامه های عملیاتی دانشگاه ها و معاونت های مختلف را دقیق و مدون انجام دادند .
مهندس موهبتی ضمن اشاره به اهمیت برنامه ریزی استراتژیک و عملیاتی نمودن آن خطاب به روسای دانشگاه ها گفت: عواملی همچون اعتقاد بالاترین مقام دستگاه به برنامه عملیاتی، حضور وی در متن برنامه ها، هماهنگی و هم راستایی بودجه و برنامه ، اجرای برنامه های آموزشی و پایش و ارزیابی از جمله عوامل مهم در موفقیت برنامه ریزی هستند.
در این جلسه ، معاونین بهداشت و درمان وزارت بهداشت نیز گزارشی از برنامه های خدمات نوروزی ۹۶ ارائه دادند و به سوالات روسای دانشگاهها پاسخ دادند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7