نظام سلامت

در سال آینده هر ایرانی یک پرونده سلامت الکترونیک خواهد داشت

معاون فنی شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:در سال آینده دفترچه های کاغذی برداشته و به جای آن هر ایرانی یک پرونده سلامت الکترونیک خواهد داشت.

به گزارش  صدای پزشکان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمد رضا میرزایی دیشب در حاشیه بازدید از مرکز درمانی در دست احداث ابوزید آباد از توابع آران و بیدگل اظهار داشت: در سال ۹۵ با دستور وزیر بهداشت قرار شد هر طرحی که ۵۰ درصد آن توسط استان تامین اعتبار شود ۵۰ درصد مابقی را وزارت بهداشت تقبل کند.

وی ادامه داد: ۶ هزار و ۵۰۰ طرح بهداشتی و درمانی برای وزارت بهداشت تعریف شد که اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی نیاز داشت و بیشتر استان ها پیش قدم بودند و با تامین اعتبار خود، اعتبار وزارت بهداشت را نیز جذب کردند.

معاون فنی شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم اتفاق بزرگی در حوزه سلامت افتاده است تصریح کرد: وزیر بهداشت نیز به این شرط آمد که نظام سلامت را تغییر دهد که بسیار موفق عمل کرد.

میرزایی با بیان این که هزینه های درمان بسیار سنگین است گفت: با این حال دولت سهم مردم را در پرداخت هزینه ها در بخش دولتی از ۶۰ درصد به ۳ درصد رساند.

وی بیان کرد: تحولات در ۴ حوزه روستایی، پرونده سلامت الکترونیک، خدمات شهری و تکمیل نظام شبکه صورت گرفت که کار بسیار عظیمی بود.

وی خاطرنشان کرد: در سال آینده دفترچه های کاغذی برداشته و به جای آن هر ایرانی یک پرونده سلامت الکترونیک خواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت مساعدت های ویژه ای جهت تکمیل طرح مرکز درمانی ابوزید آباد در نظر خواهد گرفت تا قبل از پایان دولت یازدهم این طرح به بهره برداری برسد.

شهر ابوزیدآباد یکی از شهرهای توابع شهرستان آران و بیدگل است که در ۳۰ کیلومتری شمال شرق این شهرستان واقع شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7