دانش آموختگان

معاون حقوقی وزارت بهداشت: احضار تهیه‌کنندگان و انتشاردهندگان کلیپ موهن علیه جامعه پزشکی کشور به دادسرا

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا ، مهندس طاهر موهبتی گفت: در پی اقدام ضد اخلاقی و خلاف قانون موسسه غیرمجاز آرمان مدیا در تهیه و پخش کلیپی موهن و جهت‌دار علیه جامعه پزشکی که یکی از دلسوزترین و زحمت کش‌ترین اقشار جامعه که پرچم‌دار نظام سلامت در اقصی نقاط میهن عزیز اسلامی هستند، وزارت بهداشت اقدام به طرح شکایت علیه تهیه کنندگان این کلیپ کرد که با دستور قاطع مقام محترم قضایی در دادسرای رسانه، موضوع به منظور شناسایی عاملین و منتشرکنندگان به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتای تهران بزرگ) ارجاع شد.
وی افزود: بر این اساس با دستور قاطع رییس پلیس فتا اقدامات گسترده و دامنه‌داری برای شناسایی عوامل موثر در وقوع این بزه معمول گردید که در نتیجه تهیه کنندگان کلیپ مزبور شناسایی و معرفی شده و ادوات به کار گرفته شده برای تهیه ی این کلیپ نیز در محل موسسه ضبط گردیده است.
موهبتی از احضار عوامل ساخت این کلیپ برای بازجویی در دادسرا خبر داد و گفت: با توجه به ضرب‌الاجل تعیین شده بدین منظور، اقدامات لازم در این جهت صورت خواهد گرفت.
معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت ضمن قدردانی از ریاست و عوامل فنی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ اظهار امیدواری کرد، دستگاه قضایی همانگونه که در پیگیری‌های اولیه به صورت قاطع و سریع در این جهت اقدام نمود در مراحل رسیدگی نیز موضوع را با قاطعیت پیگیری نماید تا ضمن ایجاد محیطی امن و سالم در شبکه‌های مجازی، زمینه‌های لازم نیز برای رشد و گسترش تبادل اطلاعات به همراه حفظ حقوق شهروندی فراهم گردیده و امنیت روانی در این محیط برقرار گردد.
مهندس موهبتی گفت: انتظار می‌رود با برخورد قاطع و پر صلابت قوه محترم قضاییه با مرتکبین این بزه و نیز پرونده‌های مشابه، زمینه‌های کاهش جرائم علیه حقوق شهروندی در فضای مجازی فراهم آید.
معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت تاکید کرد: این وزارتخانه به رغم تلاش‌های برخی از افراد و گروه‌های مغرض و هدف‌دار در ایجاد تنش‌های رسانه‌ای، اعتقادی به دامن زدن به این جو ناخواسته نداشته و همواره تلاش خود را بر خویشتن‌داری و برخورد مسالمت‌آمیز با این پدیده معطوف داشته و در اکثریت موارد راه سکوت را در پیش گرفته است.
موهبتی در عین حال گفت: لیکن از آنجا که ادبیات هتاکانه مورد استفاده در کلیپ مورد نظر تمامیت نظام سلامت را هدف قرار داده و افکار عمومی را به ناحق و خلاف واقع منحرف کرده، وزارت بهداشت ناگزیر از طرح شکایت به منظور جلوگیری از ادامه این روند ناصواب و نیز تنویر افکار عمومی شده است.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با قاطعیت مسوولین محترم در نظام قضایی شاهد کاهش اقدامات مشابه و در نتیجه ایجاد محیطی امن و آرام در فضای مجازی باشیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7