نظام سلامت

دکتر آقاجانی: در تعطیلات نوروز روزانه، ۸۰۰ متخصص مقیم در ۹۵۰ مرکز درمانی در خدمت مردم و مسافران نوروزی هستند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، دکتر محمد آقاجانی صبح امروز پس از بازدید از EOC(ستاد هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت)، اظهار داشت: اورژانس پیش بیمارستانی یا ۱۱۵ با استعداد دو هزار و ۲۰۰ پایگاه اورژانس، ۴ هزار و ۶۰۰ آمبولانس و بیش از ۱۸ هزار نیروی فوریت های پزشکی در کشور در ایام تعطیلات عید نوروز، به مردم خدمات ارائه می دهند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۹۵۰ بیمارستان دولتی، عمومی و خصوصی کشور و به ویژه بخش های اورژانس، دیالیز و بخش ویژه آنها با تمام ظرفیت در خدمت مردم و مسافران نوروزی هستند.
وی با اشاره به انجام بیش از ۲۵ هزار ماموریت اورژانس در سه روز اول طرح امداد نوروزی، افزود: ۳۰ پایگاه اورژانس هوایی در کشور در آمادگی کامل قرار دارند و در این ۳ روز، ۲۲ ماموریت توسط اورژانس هوایی در کشور انجام شده است.
دکتر آقاجانی با بیان اینکه در هر شب از تعطیلات نوروز، ۸۰۰ متخصص مقیم در بیمارستانهای کشور حضور دارند، گفت: از دانشگاه های علوم پزشکی خواسته ایم تا دسترسی مردم به خدمات اورژانسی دندانپزشکی در شهرهای بیشتر از ۵۰ هزار نفر را در این ایام، فراهم کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برای دسترسی بهتر مردم به اطلاعات مراکز درمانی در سال گذشته، سامانه ای راه اندازی و در طول سال جاری نیز این سامانه تکمیل شد و مردم می توانند با مراجعه به این سامانه به آدرس darmanyab.behdasht.gov.ir از امکانات این سامانه از طریق وب یا نرم افزار تلفن همراه، بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: در سامانه درمان یاب، اطلاعات ۲۱ هزار موسسه پزشکی در ۳۰ نوع شامل بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، درمانگاه ها و مراکز تصویربرداری وجود دارد که اطلاعات هر یک از موسسات شامل آدرس، شماره تلفن، نوع فعالیت و بخش ها و نوبت کاری آنها درج شده است و مردم در هر نقطه از کشور با مراجعه به این سامانه می توانند نزدیک ترین موسسه پزشکی به محل سکونت خود را انتخاب کرده و به آن مراجعه کنند.
دکتر آقاجانی به راه اندازی سامانه تلفنی پاسخگوی ۱۹۰ توسط وزارت بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: مردم در صورتی که در حوزه سلامت، مشکلات، پیشنهادات و یا شکایاتی داشته باشند می توانند با شماره گیری ۱۹۰ بدون پیش شماره، تماس بگیرند و مشکلات مربوط به اورژانس ۱۱۵، تشخیص های پزشکی، مسائل بهداشت محیط و دارو را مطرح کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: امیدواریم که تمهیدات اندیشیده شده توسط وزارت بهداشت باعث شود که مردم به راحتی به خدمات حوزه سلامت دسترسی داشته باشند و آرزوی ایام نوروز کم خطر و کم حادثه ای را برای مردم دارم.
دکتر آقاجانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: وزارت بهداشت برای دسترسی مردم به خدمات اورژانس دندانپزشکی، برنامه ویژه ای دارد و بنا است در ایام تعطیلات نوروز، در شهرهای بیشتر از ۵۰ هزار نفر، حداقل یک مرکز دندانپزشکی خصوصی یا دولتی، فعال باشند البته در سال ۹۶ در بخش های اورژانس بیمارستانی، بخش اورژانس دندانپزشکی هم راه اندازی خواهند شد.
وی با بیان اینکه بخشی از ظرفیت اتاق های عمل بیمارستانهای کشور در ایام نوروز، فعال هستند، اضافه کرد: قطعا در صورتی که اعمال جراحی اورژانسی پیش بیاید، اتاق های عمل آماده هستند البته حجم اعمال الکتیو(غیر اورژانسی) در ایام نوروز، کاهش می یابد اما جراحی های اورژانس به طور کامل انجام خواهد شد.
دکتر آقاجانی پیشگیری از وقوع حوادث و سوانح را مهمتر از درمان عنوان کرد و از مردم خواست تا در زمان رانندگی، مقررات و قوانین رانندگی را به طور کامل رعایت کنند و از رانندگی با حالت خواب آلودگی و خستگی، اجتناب کنند.
وی در پایان یادآور شد: بیمارانی که به بیماری های مزمن مانند فشار خون، دیابت، بیماری های قلبی مبتلا هستند، حتما داروها و نسخه های پزشکی را در طول سفر به همراه داشته باشند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

3 نظر برای مطلب "دکتر آقاجانی: در تعطیلات نوروز روزانه، ۸۰۰ متخصص مقیم در ۹۵۰ مرکز درمانی در خدمت مردم و مسافران نوروزی هستند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
دانلود زیرنویس
Guest

خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت مفید

طراحی چهره سیاه قلم
Guest

سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

فروش بک لینک
Guest

خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب زیبا

wpDiscuz
Powered by Themes24x7