نظام سلامت

ثبت اطلاعات ۶۸ میلیون ایرانی در پرونده الکترونیکی سلامت

به گزارش صداى پزشکان دکترایرج حریرچی روز چهارشنبه درحاشیه جشنواره سومین سال اجرای طرح تحول نظام سلامت در ساری به خبرنگارایرنا افزود : در حال حاضر ۲۸ میلیون ایرانی از طریق پرونده الکترونیکی سلامت خدمات دریافت می کنند.
به گفته وی تاکنون این جمعیت افزون بر ۴۰۵ میلیون خدمات از طریق پرونده الکترونیکی دریافت کردند که به طور تقریبی برای هر نفربیش از ۱۴ خدمت است.
وی اضافه کرد : براساس برنامه ریزی با تکمیل پرونده الکترونیکی سلامت، تمام شهروندان ایرانی در قالب این پرونده خدمات درمانی دریافت می کنند.
* کاهش ۱۱٫۶ درصدی زایمان سزارین
معاون وزیر بهداشت ، درمان و اموزش پزشکی گفت که با اجرای طرح تحول نظام سلامت، زایمان سزارین با هدف سلامت مادران باردار ۱۱٫۶ درصد در سطح کشور کاهش یافت.
دکتر حریرچی خدمات رایگان برای زایمان طبیعی و احداث بلوک های زایمان ال ای دی را علت اصلی افزایش زایمان طبیعی در کشور اعلام کرد.
به گفته وی در سه سال گذشته یک میلیون و ۵۴۰ هزار مادر باردار در سطح کشور از خدمات رایگان زایمان طبیعی در زایشگاه ها برخوردار شدند.
* پوشش خدمات رایگان دنداپزشکی برای ۷ میلیون دانش آموز
حریرچی به خدمات دندانپزشکی برای دانش آموزان در قالب طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت که در دولت یازدهم ۷ میلیون دانش آموز از خدمات دندانپزشکی رایگان برخوردار شدند.
به گفته وی پنج میلیون دانش آموز در ۳۰ هزار مدرسه کشور طرح فلوریدا تراپی دندان دریافت کردند.
وی اضافه کرد : همچنین در قالب طرح تحول نظام سلامت برای دسترسی آسان به خدمات دندانپزشکی ۲ هزار و۴۰۰ مرکز دندانپزشکی در سطح کشور تجهیز و یک هزار یونیت سیار دندانپزشکی نیز خریداری شد.
به گفته وی یک هزارو ۳۰۰ دندانپزشک نیز برای ارایه خدمات دندان استخدام شدند.
معاون وزیربهداشت ، درمان و اموزش پزشکی گفت که طبق آمار هر فرد ایرانی دارای سن ۳۵ تا ۴۵ سال حدود ۱۳٫۵ دندان پوشیده، خراب یا پر شده دارد و این کار نیاز به خدمات دندانپزشکی را افزایش داده است.
طرح تحول سلامت در اردیبهشت ماه سال ۹۳ در سطح کشور و نیز استان مازندران اغازشد و صددرصد جمعیت ۳ میلیون و ۲۸۰هزار نفری مازندران تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی مازندران هزینه کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7