اقتصاد سلامت

لزوم تغییر ترکیب شوراى عالى بیمه

به گزارش صداى پزشکان نقل از خبرگزارى مهر ،سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بدون شک با تغییر شورای عالی بیمه شاهد تعیین تکلیف بهتر تعرفه های پزشکی و در نهایت خدمات بهتر در این حوزه هستیم.
محمد نعیم امینی فرد درباره عدم تعیین تکلیف تعرفه های پزشکی، افزود: نباید تعیین تعرفه ها به صورت تصنعی و خلاف قیمت تمام شده خدمات باشد و باید هر ساله این افزایش متناسب بوده تا حوزه سلامت را با مشکل مواجه نکند.

وى ادامه داد: از سویی دیگر با توجه به دیدگاه وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مبنی بر کاهش پرداخت هزینه های درمان از سوی مردم، دولت موظف است تا به لحاظ مسائل حاکمیتی از دهک های پایین حفاظت مالی انجام دهد.

امینی فرد درباره ضرورت تغییر ترکیب شورای عالی بیمه، افزود: حوزه سلامت تنها دو رای در شورای عالی بیمه دارد که یک رای از سوی نظام پزشکی و رای دیگر از سوی وزارت بهداشت است در حالی که باید این ترکیب بالانس شود.

وی یادآور شد: زمانی که ارائه کنندگان خدمت، وزارت بهداشت است لذا منطقی است تا ترکیب شورای عالی بیمه نیز دستخوش تغییراتی شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بدون شک با تغییر شورای عالی بیمه شاهد تعیین تکلیف بهتر تعرفه های پزشکی و در نهایت خدمات بهتر در این حوزه هستیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7