دانش آموختگان صنفی

نامه‌ی جدید پزشکان طرحی خطاب به رییس کل سازمان نظام پزشکی در ادامه‌ی پیگیری مطالبات خود

به گزارش صدای پزشکان، پزشکان طرحی، این‌بار در نامه‌ی جدیدی خطاب به رییس کل سازمان نظام پزشکی به ادامه‌ی پیگیری مطالبات خود پرداختند.

در متن این نامه آمده است:

«بسمه تعالی»

رئیس کل محترم سازمان نظام پزشکی؛ جناب آقای دکتر فاضل

 با احترام و عرض سلام

باید یادآور شد که وضعیت دستیاران و پزشکان طرحی کشور از آژیر زرد هشدار گذشته است و مدتی است که وضعیت قرمز امانشان را بریده است.

متاسفانه دیگر دغدغه اول دستیاران کسب دانش تخصصی و دغدغه پزشکان طرحی، طبابت نیست، بلکه معیشت است یعنی نیازهای سطوح ابتدایی هرم مازلو…

حتما مطلع می باشید!!!

حساب و کتاب کردن برای گذران زندگی ماهانه با دریافتی هایی که زیر خط فقر است دیگر جایی از شان و منزلت طبیب و طبابت باقی نمی گذارد.

با تبصره و ماده و قانون هایی که خودشان هم در اجرای آنان وا مانده اند، پیچ این مشکلات را بیشتر گره می زنند و ناتوانی شان را بیش از گذشته برای حل معضلات و مشکلات اثبات می کنند.

عدم نظارت، عدم پیگیری و اعمال سلیقه ای قوانین و دستور العمل های من درآوردی جز عدم صلاحیت مسئولینی که چند ده سال بر کرسی های وزینشان جلوس کرده اند چیز دیگری بر ذهن متواتر نمی سازد.

جناب رئیس؛ پزشکان جوان این سرزمین ناامیدانه ادامه حیات می دهند.

آخر مگر می شود چشم بر این همه تخلفات مالی و اداری که در سازمانها و نهادهای مرتبط اتفاق می افتد بست و برای جبران خسران از جیب دستیاران و پزشکان جوان طرحی مایه بگذراند.

همه جا پر شده است از بوی تعفن پارتی بازی و سفارش، در ابتدای ورود به هر دوره از این مسیر با خیل عظیمی از فسادها و حق کشی ها مواجه می شویم.

قداست لباس سفید طبابت را به سخره گرفته اند و ما به دنبال مایحتاج اولیه و حقوق ابتدایی خود از پله های ادارات و سازمانها بالا و پایین می رویم.

? گرفتن تعهدات سلیقه ای دانشگاه ها برای شروع طرح تخصص که وزارت بهداشت مبدع آن بوده است.

? شبهات در تقسیم نیروهای طرحی و عدم وجود امکانات مناسب و درخور پزشکان.

? اجبار به ساعات کاری طولانی و غیراستاندارد به بهانه توسعه عدالت درمان در سراسر کشور، زندگی خانواده های پزشکان را به مخاطره انداخته است.(۲۳ روز ماندگاری در مراکز طرحی کاملا منافات با اصول بنیادین سلامت زندگی خانوادگی دارد)

? سازمان نظام پزشکی که می بایست به حقوق صنفی و دفاع از پزشکان بپردازد، شده است سراسر جناح بازی و قدرت طلبی.

جناب رئیس؛

ما نه به بازی های سیاسی روسا علاقه مندیم و نه به جایگاهشان هیچ چشم داشتی داشته ایم و فقط خواستار آنیم که در راستای مسئولیتتان حامی حقوق دستیاران و پزشکان جوان طرحی نیز باشید.

لازم به ذکر است هنوز از هیچ مقام مسئولی پاسخی شفاف و روشن به ابهامات موجود در مصوبات آخرین جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی علی رغم ارسال نامه های متعدد داده نشده است.

?در برهه کنونی که طرح تحول سلامت شکست خورده و ورشکستی بیمارستان و بیمه ها تنها زورشان به دستیاران و پزشکان طرحی رسیده است، کسر مالیتهای متوالی و پرداختهای پلکانی عملا پزشکان طرحی را با بحران معیشت مواجه کرده است که متاسفانه بلندگوی اعتراضی ندارند.

راستی شنیده اید دکتر لیلی طباطبایی رزیدنت اطفال بیمارستان مفید در انتظار پیوند قلب است؟

از پزشکان طرحی که در مسیر جاده های خدمت ناکام از دنیا رفته اند چطور؟

می دانید بسیاری از پزشکان به دلیل دوری از همسر در آستانه طلاق هستند؟

در پایان از آن مقام مسئول درخواست مکاتبات جدی با وزارت محترم بهداشت برای انتقال مشکلات هم صنفانتان را خواستاریم و امید داریم فعالیت دفتر مستقل پزشکان طرحی در سازمان نظام پزشکی برای پیگیری امور صنفی راهگشای مسائل و مشکلات باشد.

قبلا از بذل عنایات و توجه شما به مشکلات پزشکان جوان سپاسگزاریم و تسریع در این امور موجب کمال امتنان است.

جمعی از فارغ التحصیلان تخصص و پزشکان طرحی پاییز ۹۷

۱۰/۹/۹۷

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7