نظام سلامت

رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی تهران: ابطال انتخابات موضوعیت ندارد

به گزارش صداى پزشکان، به نقل از خبرگزارى ایرنا، دکتر علی جعفریان، رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ روز جمعه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اخذ رای در موزه علوم پزشکی دانشگاه تهران افزود: تمدید زمان رای گیری برعهده هیات نظارت مرکزی است و هیچ مشکلی برای اخذ رای بصورت حضوری تا ١٠ شب وجود ندارد.
وی در عین حال اظهار داشت: لغو انتخابات الکترونیکی نظام پزشکی بنابر تصمیم هیات مرکزی اتخاذ شده است و ربطی به هیات اجرایی ندارد.
جعفریان گفت: آنچه در آیین نامه انتخابات نظام پزشکی آمده است تاکید بر الکترونیکی و حضوری برگزار کردن این انتخابات نداشته است.
وی با بیان اینکه لغو رای گیری الکترونیکی نظام پزشکی در وزارت بهداشت قبلا صورت گرفته بود خاطرنشان کرد در وزارت بهداشت تا لحظات آخر برگزاری انتخابات، این بحث مطرح بوده است که آیا برگزاری این انتخابات به شیوه الکترونیکی امکان پذیر هست یا خیر؟ و اینکه نظرمجریان این بود که به این سمت نروند.
جعفریان با بیان اینکه ممکن است ابهامی برای کاندیدا بوجود آمده باشد و آنان درخواست لغو آرای خود را داشته باشند، گفت: این دوره انتخابات فرصتی است که کمتر از دوره های قبل نیست.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای این دوره انتخابات نظام پزشکی، ٢٠٠ حوزه انتخابیه فعال شده است و ابتدا قرار بود به دو شیوه اخذ رای انجام شود اول به صورت الکترونیکی و دیگری بصورت حضوری که الکترونیکی حذف شد.
وی با اشاره به ملغی شدن رای گیری الکترونیکی اظهار کرد: ما مجری رای گیری الکترونیکی نیستیم و تمهیدات لازم برای اخذ رای، توسط هیات اجرایی اتخاذ و به اجرا در می آید.
جعفریان با تاکید براینکه امکان رای دهی پزشکان در محل خدمتشان بصورت الکترونیکی مقدور نشده است، افزود: پزشکان باید فقط به صورت حضوری اقدام به رای دادن کنند.
جعفریان درعین حال افزود: پزشکان با ارائه ۴ مدرک در تهران می توانند برای رای دادن اقدام کنند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
وی درباره لغو رای گیری الکترونیکی این طور توضیح داد: بعد از اعلام رسمی لغو رای گیری الکترونیکی انتخابات نظام پزشکی، پیامکی برای سازمان نظام پزشکی ارسال شد و ضمن اطلاع رسانی از این اقدام تاکید شد که رای گیری به صورت حضوری خواهد بود.
جعفریان گفت: اگر کسی تاکنون توسط سامانه الکترونیکی اقدام به ثبت رای خود کرده است آن رای ملغی است. رای دهندگان باید حتما به صورت حضوری رای خود را به صندوق بیاندازند .
جعفریان تاکید کرد: هم اینک هیات نظارت، تعیین کننده سلامت انتخابات است و باید تمام فاکتورهای لازم را در نظر بگیرد.
وی تاکید کرد: ابطال درجریان انتخابات موضوعیت ندارد و زمانی که انتخابات تمام شد می توان درباره ابطال آن بحث کرد.
جعفریان تاکید کرد: این دوره انتخابات هیچ تفاوتی با دوره قبلی ندارد و تنها این موضوع اضافه شده است که هر کس می تواند در شهر محل اشتغال خود رای دهد.
وی ابراز امیدواری کرد که همکاران با لغو امکان رای گیری الکترونیکی خسته نشوند و در رای گیری مشارکت کنند.
وی تعداد تعرفه های توزیع شده را تا عصر جمعه بیش از ۵ هزار فقره عنوان کرد و گفت: به تعداد همه پزشکان تعرفه در نظر گرفته شده است و محدودیتی در این باره وجود ندارد.
وی درباره تخلفات کاندیدا هم گفت: برخی گزارشات رسیده مبنی بر تخلف کاندیدا است که بیشتر مربوط به تبلیغ در روز انتخابات است و البته به اعتراضات رسیدگی می کنیم.
به گزارش ایرنا، در این انتخابات ١٧ نفر به عنوان عضو هیات مدیره در شهرهای بالای ۵٠٠ هزار نفر انتخاب می شوند که این هیات مدیره ١٠ نفر پزشک، دو نفر داروساز، دو دندانپزشک، یک ماما، یک علوم آزمایشگاهی و لیسانس پروانه دار است.
هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی از ساعت هشت صبح آغار شده و با رقابت ۵١٧٠ به صورت حضوری تا ساعت ٢٢ ادامه خواهد داشت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7