نظام سلامت

لزوم اجرا نظام ارجاع و پزشک خانواده در دولت دوازدهم

به گزارش  صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر علی نوبخت با بیان اینکه وزیر بهداشت دولت دوازدهم باید برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت را به طور کامل اجرا کند، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار اجرای قانون است و در این راستا باید نظام ارجاع و پزشک خانواده شکل اجرایی به خود گیرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با حُسن نیتی که دولت یازدهم داشت تمام آحاد مردم تحت پوشش قرار گرفتند و این نشان می دهد عزم راسخ در این میان وجود دارد.

نوبخت یادآور  شد: البته در حال حاضر برای تامین منابع جهت بیمه شدن افراد با مشکلاتی روبرو هستیم تا جایی که چند ماهی است که سازمان های بیمه گر بدهی های زیادی داشته و نتوانستند مطالبات خود را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه باید به اندازه توان، منابع و امکانات گام برداشته شود، یادآور شد: اقدام وزیر بهداشت در زمینه افتتاح نظام الکترونیک ارجاع و آنچه که در برنامه ششم توسعه وجود داشت نشان از آن دارد که وزارت بهداشت گام های مقدماتی را برداشته و باید آن را در کشور اجرایی کند.

نوبخت یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز ارتباط خود را با وزیر بهداشت دولت دوازدهم در راستای تقویت حوزه سلامت بیشتر خواهد کرد و با همدلی و همسویی جلسات متعددی نیز در همین راستا برگزار می کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: امروزه مسائل مختلفی در دانشگاه ها وجود دارد و باید به مواردی همچون تنظیم ارتباط سالم با دانشگاه های پزشکی وجود داشته باشد تا بتوان شاهد پیشرفت در حوزه بهداشت ودرمان بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7