دانش آموختگان دستیاران تخصصی

نباید از نظارت کافی و مثمر توسط اساتید بر عملکرد رزیدنت‌ها غافل شد

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از کانال خبری پزشکان، محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره وضعیت رزیدنت‌ها در مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستانها، گفت: در بیمارستان‌های دولتی و غیرآموزشی پزشک با بیمار ارتباط دارد بدین معنا که پزشک و بیمار نسبت به یکدیگر شناخت دارند اما در مراکز آموزشی و درمانی رزیدنت‌ها تحت نظارت استاد به درمان بیماران می‌پردازند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مراکز درمانی و آموزشی بیمارستان‌های هستند که تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان قرار دارند و این در حالی است که در مراکز درمانی و آموزشی بر مبنای سلسه مراتبی تعریف شده از جمله حضور استاد، رزیدنت‌های مختلف بر حسب درج علمی که دارند زیر نظر اساتید با تجربه به درمان بیماران می‌پردازند.

جمالی نوبندگانی افزود: شرح حال نوشتن و معاینه بیمار و ویزیت‌های روزانه بخشی از فعالیت‌هایی است که توسط رزیدنت‌ها انجام می‌شود اما نباید از نظارت کافی و مثمر توسط اساتید بر عملکرد رزیدنت‌ها غافل شد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تعهدات قانونی رزیدنت به عهده استاد است یادآور شد: استاد در مراکز درمانی وآموزشی باید روزانه در جریان حال بیماری قرار بگیرد که توسط رزیدنت تحت درمان قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: در حالت عادی بیمارستان خصوصی نمی‌تواند به هیچ وجه بدون رضایت بیمار پزشک معالج را جابجا کنند مگر اینکه بیمار شرایط اضطراری داشته باشد یا پزشک مذکور از نظر جسمانی وضعیت مناسبی نداشته باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7