دانش آموختگان متخصصین

فقط مراکز پروانه دار اپتومتری و چشم پزشکی اجازه تجویز و ارائه لنز را دارند

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از  مهر، علی میرزاجانی، در آستانه برگزاری بیست و یکمین کنگره سراسرس اپتومتری ایران، با انتقاد از دخالت افرادی که صلاحیت لازم در تجویز لنزها را ندارند، افزود: بر اساس قانون، فقط مراکز پروانه دار اپتومتری و چشم پزشکی اجازه تجویز و ارائه لنز را دارند.

وی همچنین ضمن گلایه از اینکه خدمات اپتومتری تحت پوشش بیمه نیست، گفت: از سه سال قبل کارهای اولیه برای پوشش بیمه ای خدمات اپتومتری در کشور انجام شده است، اما هنوز تعرفه های اپتومتری از جیب مردم پرداخت می شود.

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، افزود: پوشش بیمه ای خدمات اپتومتری به نفع مردم و بیمه هاست، زیرا، هزینه ها را کاهش می دهد.

میرزاجانیبا عنوان این مطلب که در دنیا متولی ساخت و فروش عینک طبی، لنزهای تماسی و تجهیزات مربوطه، موسسات پروانه دار رشته اپتومتری هستند، گفت: متاسفانه در کشور ما، اتحادیه های صنفی مختلف و غیر مرتبطی همچون لوازم آرایشی و بهداشتی و… با سوء برداشت های برخی مدیران وزارت صنایع و معادن از قوانین جاری، اقدام به عرضه کالاهای تخصصی حوزه علوم پزشکی می نمایند که اکثرا هم فاقد استانداردهای اولیه است.

وی در ادامه به مباحث کنگره پیش رو اشاره کرد و افزود: این کنگره در محورهایی چون دید دو چشمی، آمبلیوپی، عینک طبی و عدسی تماسی، با حضور اپتومتریست ها، چشم پزشکان و دانشجویان رشته اپتومتری برگزار می شود.

میرزاجانی اظهارداشت: سخنرانان با توجه به رویکرد اصلی کنگره به شرح وظایف اپتومتریست ها، شیوه درمان جدید و معرفی و رونمایی از تکنولوژی های جدید برای بررسی و تشخیص اختلالات نابینایی و اختلالات دید دو چشمی و آمبلیوپی می پردازند.

بیست و یکمین کنگره سراسری اپتومتری ایران از ۲۴ تا ۲۶ مرداد ۹۷ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7