آموزشی دانشجویان

ممنوعیت انتقال دانشجویان پزشکی خارج از کشور به ایران از سال ۲۰۱۹

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: از سال ۲۰۱۹ دانشجویان ایرانی رشته‌های پزشکی اجازه انتقال به دانشگاه‌های داخل کشور را ندارند.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر ممنوع شدن انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سال ۲۰۱۹ دانشجویانی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج از کشور تحصیل می‌کنند تا پایان دوره‌شان اجازه نداشته جهت ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه ‌های علوم پزشکی ایران منتقل شوند.

وی ادامه داد: ظرفیت آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران نسبت به منطقه و برخی از کشورهای اروپایی بالاتر است و در حال حاضر تنها درصدی از افراد با معدل ۱۹ و ۲۰ اجازه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کشور را پیدا می‌کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: رقابت در رشته پزشکی تنگ است، در حال حاضر ۲ هزار پرونده در خصوص انتقال دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی از دانشگاه‌های خارج از کشور به ایران در وزارت بهداشت در حال پیگیری است. از این رو دانشجویانی که در دانشگاه‌های خارج از کشور در حال تحصیل بوده و تقاضای تحصیل در داخل را دارند، نمرات بین ۱۱ تا ۱۴ و حتی ۱۰ است و همین مسئله کیفیت آموزش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی گفت: ملاک‌های پذیرش دانشجویان ایرانی برای انتقال به دانشگاه‌های داخل بر اساس معیارها و استانداردهای بین‌المللی است و ما نمی‌توانیم پذیرش این افراد را قبول کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر مورد تایید قرار گرفتن دانشگاه‌هایی که قبلا تاییدیه وزارت بهداشت داشت، گفت: دانشجویانی که در ترم اول دانشگاه‌هایشان مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته بود تا آخر دوره مدرک‌شان کاملا معتبر است و از این بابت نگران هیچ مسئله‌ای نباشند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7