سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

حفظ دستاوردهای طرح تحول سلامت نیازمند منابع جدید است

معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: به واسطه طرح تحول سلامت، نتایج بسیار خوبی حاصل شده و این موارد نباید در شرایط جدید خدشه‌دار شود. حفظ این دستاوردها نیازمند منابع جدید است.

به گزارش صدای پزشکان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر ایرج حریرچی درباره بودجه وزارت بهداشت برای سال آینده افزود: انتظار وزارت بهداشت از دولت و سازمان برنامه و بودجه این است که اعتبارات سال آینده را به شکلی در نظر بگیرند که مردم برای تامین سلامت خود دچار مشکل نشوند و این انتظار عمومی است.
وی افزود: یکی از دستاوردهای نظام طی پنج سال اخیر، طرح تحول سلامت است. زیرا به واسطه طرح تحول سلامت، نتایج بسیار خوبی مثل کاهش پرداختی از جیب مردم به ۳۵درصد، ایجاد ۲۴ هزار تخت جدید بیمارستانی و ایجاد ۶۵۰ مجتمع کلینیک ویژه و غیره حاصل شده است و این موارد نباید در شرایط جدید خدشه‌دار شود. حفظ این دستاوردها نیازمند منابع جدید است.
حریرچی ادامه داد: نکته دیگر است که دشمنان با برنامه‌ریزی‌ها و تحریم‌ها می‌خواهند کشور را دچار مشکل کنند و هر چند برای دارو و تجهیزات پزشکی تمهیدات لازم را در نظر گرفتیم، اما تورم وجود خواهد داشت و در این شرایط مردم بیشتر هزینه هایشان را در مسائل دیگری مثل خوراک و مسکن انجام می‌دهند و در مواردی مثل سلامت و آموزش دچار مشکل می‌شوند زیرا کمتر هزینه می کنند، در نتیجه دولت و مجلس باید کمک کنند که مردم زمینه سلامت و آموزش دچار مشکل نشوند.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره صحبت‌های اخیر وزیر بهداشت درباره تخصیص به موقع بودجه این وزارتخانه نیز گفت: یکی از درخواست‌های وزارت بهداشت این است که بودجه به موقع پرداخت شود. هرچند شرایط نسبت به دوره‌های قبل بهتر شده، اما درخواست اول وزارت بهداشت،‌ تعیین و تصویب بودجه مناسب و دوم این تخصیص به موقع بودجه و پرداخت یک دوازدهم بودجه در هر ماه است؛ زیرا تاخیر در تخصیص بودجه می‌تواند پرداخت دستمزد به پزشکان و پرستاران را دچار مشکل کند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7